Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі СПП долучились до моніторингового фідбеку проєкту UNICEF

Викладачі СПП долучились до моніторингового фідбеку проєкту UNICEF

Викладачі СПП долучились до моніторингового фідбеку проєкту UNICEF
20.06.2024 10:58 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психології кафедра дошкільної початкової освіти моніторинговий фідбек запровадження проєкту UNICEF

Дев’ятнадцятого червня представники факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у черговій онлайн-зустріч «Порядок проведення багаторівневого моніторингу» для педагогів, керівників закладів дошкільної освіти, координаторів проєкту «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні» Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської Сумської та Харківської областей.

Викладачі факультету СПП розповіли, що проєкт Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF) реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України. А в заході взяли участь виконавча директорка з науково-методичної роботи ВГО Ольга Косенчук; кандидатка наук, дослідниця університету Парми (Італія) Наталія Тарнавська; кандидатка наук, доцентка, фахівчиня з моніторингу (Канада) Лариса Красовська; кандидатка наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Людмила Шульга.

Під час зустрічі підбили поточні підсумки реалізації та апробації моніторингу. Педагоги отримали інформацію про те, як можна використовувати моніторинговий фідбек, про результати анкетування щодо труднощів, які виникають під час імплементації моніторингу та отримали відповіді на свої запитання. Загалом, у моніторингу в травні взяли участь 241 педагог, 3653 дитини старшого дошкільного віку, які навчаються за маршрутизатором.

Ольга Косенчук акцентувала на п’яти сферах розвитку дитини, результати яких відстежуються в моніторингу: розвиток емоційної сфери, розвиток соціальної взаємодії, розвиток когнітивної сфери, формування позитивної самооцінки, стійкість до стресу. Також присутні наголосили на тому, що завдяки проєкту вперше в Україні відбувається моніторингове вимірювання освітніх втрат і розривів у дітей дошкільного віку.

Наталія Тарнавська розповіла про моніторинговий фітбек – оперативний зворотній зв'язок, який педагоги будуть отримувати за результатами моніторингу кожного місяця. Лариса Красовська проаналізувала анкету щодо труднощів у моніторингу і зупинилась на питаннях, які найчастіше зустрічаються у педагогів. Експертка з дошкільної освіти Людмила Шульга із ЗНУ, зосередила увагу на специфіці Маршрутизатора, який зорієнтований на гнучкість і адаптивність і дозволяє педагогу обирати запропоновані варіанти освітніх маршрутів, коригувати план зустрічі в залежності від змін у розвитку дітей, їх інтересів і потреб, переносити взаємодію в укриття та забезпечувати безперервність освітнього процесу, творчо підходити до дизайну заняття, враховувати задатки, нахили, здібності, можливості кожної дитини. Під час виступу також надали хронометраж розподілу часу на виконання освітніх завдань під час взаємодії з дітьми з урахуванням зустрічей тривалістю 2 та 3 години.

Як результат - проведена зустріч допоможе педагогам у проведенні моніторингу досягнень дітей дошкільного віку для отримання результатів очної освітньої діяльності на базі закладів дошкільної освіти та здійсненні аналізу ефективності запровадження проєкту UNICEF в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській та Харківській областях.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Слідкуйте за подіями кафедри дошкільної та початкової освіти на сторінках соцмережі https://www.facebook.com/groups/918075885296746

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

Схожі новини