Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулося засідання Науково-методичної ради ЗНУ: над чим працювали?

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЗНУ: над чим працювали?

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЗНУ: над чим працювали?
20.06.2024 12:02 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет Науково-методична рада акредитації освітні програми

Цього навчального року це було останнє засідання Науково-методичної ради ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Його провели голова ради, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, а також заступниця голови, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко.

 

Під час роботи розглянули низку важливих питань, зокрема: Дорожню карту проєкту внутрішньої академічної мобільності Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні та економічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича; досвід організації інтерактивних освітніх заходів у ЗВО. Окрему увагу члени ради приділили проходженню акредитації освітньо-професійних програм, а також низці положень ЗНУ.

Дорожню карту проєкту внутрішньої академічної мобільності ІННІ та ЧНУ представив керівник проєкту професор кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський. Він зазначив, що цей проєкт пілотний і передбачає «вироблення стратегічного бачення шляхів і способів імплементації принципів академічної мобільності, зокрема, у форматах "blended learning" та/або "віртуальної мобільності"». Дорожня карта містить інформацію про «актуальність, цілі, задачі, сильні/слабкі сторони, перспективи/загрози, основні етапи та очікувані результати реалізації проєкту внутрішньої академічної мобільності, а також оцінку наявних кадрових ресурсів для його підтримки на всіх запланованих етапах».

Про проходження акредитації та зміни в освітньо-професійних програмах за результатами її проходження говорили гаранти освітніх програм бакалаврського рівня: гарантка програми «Логопедія», доцентка Тетяна Соловйова; гарант програми «Архітектура та містобудування», професор Віктор Банах; гарантка освітньої програми «Правоохоронна діяльність», доцентка Ірина Єна. Досвіду організації інтерактивних освітніх заходів у виші присвятила свій виступ декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць.

Про підсумки проходження акредитації освітньо-професійних програм розповіла керівниця Центру якості вищої освіти Марина Томченко. Вона звернула увагу на сильні та слабкі сторони, виявлені під час акредитації, та зазначила, на що потрібно звернути увагу під час підготовки до неї у наступному навчальному році. Зокрема, доповідачка говорила про необхідність обговорення на засіданнях різних рівнів підсумків цьогорічних результатів акредитацій освітніх програм; потребу працювати над усуненням недоліків та виконувати рекомендації експертних груп і галузевих експертних рад Нацагентства; залучати науково-педагогічних працівників до експертної роботи; проводити online-опитування всіх груп стейкхолдерів.

Під час засідання Науково-методичної ради обговорили та рекомендували затвердити чотири положення ЗНУ. Так, начальниця навчального відділу Валентина Горлач представила членам ради Положення про порядок розрахунку та розподілу навчального навантаження й перелік основних видів методичної, наукової, організаційної роботи науково-педагогічних працівників, а також Положення про розроблення навчальних планів підготовки здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра. А керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко представила Положення про електронний курс навчальної дисципліни в системі електронного забезпечення навчання, а також розповіла про зміни і доповнення до Положення про організацію освітнього процесу в університеті. Доповіла Людмила Нестеренко й про результати підвищення кваліфікації, отримані в системі неформальної/інформальної освіти.

Останнім питанням Науково-методичної ради була рекомендація до друку навчально-методичної літератури, яку представила методистка навчально-методичного відділу Наталія Мацюх.

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини