Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Індивідуальна професійна академічна мобільність і центр «Металспецпроєкт»: про що ще йшлося на НТР?

Індивідуальна професійна академічна мобільність і центр «Металспецпроєкт»: про що ще йшлося на НТР?

Індивідуальна професійна академічна мобільність і центр «Металспецпроєкт»: про що ще йшлося на НТР?
24.06.2024 05:53 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет науково-технічна рада юридичний факультет навчально-науково-виробничий центр Металспецпроєкт

20 червня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулось засідання науково-технічної ради.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук відзначив активну роботу Ради молодих вчених на чолі з її керівником Русланом Аміновим та ініціативними студентами.
Геннадій Васильчук вважає великим досягненням вишу те, що Координаційні збори Рад молодих учених та Наукових товариств студентів, аспірантів і докторантів університетів вперше відбулися саме в ЗНУ.
Декан юридичного факультету, професорка Тетяна Коломоєць прозвітувала про результати виконання Програми індивідуальної професійної академічної мобільності «House of Europe», зокрема у секції освіти та роботи з молоддю. Детально зупинилася на проаналізованих під час візиту (Республіка Польща, Щецінський університет) зразкових практик організаційного, кадрового та ресурсного супроводу освітнього процесу та наукової діяльності у провідних європейських вишах й виділила основні вектори для можливої імплементації відповідного досвіду у ЗНУ та інших вітчизняних закладах вищої освіти. Окрему увагу приділила унікальним європейським практикам співпраці університетів із зовнішніми стейкхолдерами, дуальної освіти при підготовці здобувачів за правничими спеціальностями, використання цифрових технологій та ШІ в управлінській діяльності, а також особливостям формування та модернізації матеріально-технічної бази для освітньо-наукової діяльності. Запропонувала для ознайомлення присутніх визначені на найближчу та довготривалу перспективу напрямки співпраці юридичного факультету із європейськими університетами у сфері синхронізації освітніх програм та навчальних планів по підготовці майбутніх правників та правоохоронців, академічного обміну, спільних наукових досліджень, а також культурній сфері.
Керівник навчально-науково-виробничого центру «Металспецпроєкт» Сергій Шейко прозвітував про результати власної роботи. Він повідомив про успішну роботу колективу центру – за два роки роботи було опубліковано понад 20 наукових праць у вигляді статей, тез та доповідей на конференціях, один розділ у монографіях. Було опубліковано й праці, проіндексовані у наукометричній базі даних «Scopus». Завдяки високим науковим показникам співробітникам центру вдалося надати на розгляд теми на фінансування Національного фонду досліджень України. Центр отримав два патенти на дві нові марки сталі для проєктування наземних безпілотних апаратів та для обслуговування іншої техніки. Центр успішно працює над створенням наукових матеріалів для публікацій в українських та закордонних виданнях. Тож колектив центру не зупиняється на досягнутому. Зараз він в очікуванні результатів проведення конкурсу від Національного центру досліджень, готує заявку для участі в конкурсі за рахунок фінансування з держбюджету.
Також на засіданні затвердили монографії науковців університету.

Єлизавета Божкова, факультет журналістики

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини