Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ школярі підвищували інфомедійну грамотність

У ЗНУ школярі підвищували інфомедійну грамотність

У ЗНУ школярі підвищували інфомедійну грамотність
24.06.2024 09:52 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет філологічний факультет літня школа вступ-2024 відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування

В умовах дистанційного навчання Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) став майданчиком для навчання, розвитку та соціалізації молодших і старших школярів, створивши для учнів 3-4, 7-8 та 10 класів, учасників Літньої школи, умови для живого спілкування, розвитку командних навичок та взаєморозуміння.

Доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко провела для учасників Літньої школи, учнів 10 класів, антифейкову гру «НотаЄнота. Не дай себе обманути». Протягом гри школярі працювали в командах; розвінчували міфи та фейки, що чатують на нас у сучасному інформаційному просторі; розвивали й удосконалювали вміння аналізувати та оцінювати різні види інформації; вчилися протистояти маніпуляціям і впливам з боку медіа; критично мислити та розуміти контекст, у якому подається інформація та з якою метою; тренували свою уважність; відрізняли правду від вигадки щодо рекордів, які встановила або не встановила Україна та українці; спробували себе в ролі перекладачів із пропагандистської мови на українську; розкривали правду, що приховує новомова; розгадували ребуси та аналізували приклади дезінформації, місінформації та малінформації в інформаційному просторі; аналізували фото, згенеровані ШІ; на основі цифрових аватарів визначали справжню особистість.
Чотири раунди неймовірних змагань потужні команди школярів рятували Єнотика від інформаційних атак та підвищували свою інфомедійну грамотність. Усі команди нагородили дипломами, наліпками з Єнотиками та цукерками, але найголовніше – херсонського Єнотика «визволили» з пропагандистського полону. Ірина Бакаленко подякувала поважному журі – Ірині Лагуті та Ларисі Бабиченко – за об’єктивність та активну участь у заході, а учасникам Літньої школи – за справжні емоції, захопливу та мотивуючу гру, зацікавленість у розвитку медіаграмотності.

Для довідки
Антифейкові ігри «НотаЄнота» – командні ігри для учасників, віком від 13 років. Їх мета – показати, як працюють фейки та дезінформація, на основі реальних кейсів навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям. Авторка антифейкових ігор «НотаЄнота» – фактчекерка, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачка НН Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, НУ «Києво-Могилянська академія», ведуча телепроєкту «Анатомія брехні» Альона Романюк.

Філологічний факультет

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини