Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проблематика публічної служби – у фокусі уваги правників

Проблематика публічної служби – у фокусі уваги правників

Проблематика публічної служби – у фокусі уваги правників
24.06.2024 12:19 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет юридичний факультет правнича школа

ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучився до важливих проєктів, дотичних роботі юридичного факультету вишу. Вже доброю традицією стало щороку наприкінці червня організовувати і проводити наукові, науково-практичні заходи, безпосередньо присвячені проблематиці публічної служби, із залученням правників і фахівців з публічного управління й адміністрування, вчених і публічних службовців, представників органів законодавчої та виконавчої влади, експертів із зарубіжних країн, а також всіх, хто цікавиться проблематикою публічної служби.

Щороку в поле зору учасників таких заходів, а вони як правило тривають кілька днів, а інколи й тиждень, потрапляють украй «болючі» проблемні питання функціонування публічної служби, як-от: кадрова спроможність, правове забезпечення, ресурсний вимір. Не став винятком і цей рік. Впродовж майже тижня з 18 по 21 червня 2024 року всі охочі мали змогу долучитися до роботи Літньої наукової школи «Інформаційно-комунікативні технології та міжсекторальна взаємодія у сфері державної служби». Метою цьогорічного заходу стало визначення удосконалення науково-практичної державницької синергії з питань реалізації інформаційної політики у сфері держслужби та готовності аспірантів і студентів до виконання завдань у міжсекторальній взаємодії в умовах воєнного стану і європейської та євроатлантичної інтеграції. З вітальними словами до учасників звернулися: Олег Немчінов (Міністр Кабміну), Наталія Алюшина (Голова Нацагентства України з питань держслужби), Лариса Сміт (проректорка та віцепрезидентка Лонгвудського університету, США), Ярослав Добковскі (декан факультету права та адміністрації Вармінсько-Мазурського університету, Республіка Польща), Iон Дульский (професор Держуніверситету Молдови), Тетяна Далєвська (в.о. директора Директорату цифрових трансформацій МОН України). Зокрема, Наталія Алюшина зазначила, що «сьогодні, як ніколи важливо об’єднати зусилля на подбати про пошук інноваційних і дієвих рішень у всіх сферах. Серед пріоритетів, які варто тримати у фокусі уваги, євроінтеграційний виклик, питання відбудови та відновлення, посилення потенціалу територіальних громад і розбудови місцевого самоврядування. Одна із проблеми – брак людського капіталу, брак фахівців, в тому числі можливостей для їхнього розвитку. Наразі ця проблема спостерігається як в держорганах так і в органах місцевого самоврядування». За її словами, важливими є міжсекторальні колаборації, які дозволяють поглянути на існуючі проблеми під іншим кутом. У суспільстві існує запит на доброчесність і прозорість. «Маємо відійти від поняття «чиновництво». У відкритому суспільстві має бути здорова взаємодія та партнерство на усіх рівнях», - наголосила Голова НАДС.
Досить насиченою була програма цього року, а отже представники Запорізької правничої школи, серед яких і здобувачі всіх рівнів вищої освіти, і викладачі, і представники Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем службового права НАПрН України, мали змогу стати активними учасниками різних заходів у межах програми літньої школи, а саме: щорічного засідання міжнародного круглого столу з нагоди відзначення Дня держслужби на тему «Сучасні виклики для державної служби: інформаційно-комунікативний аспект», науково-тематичні дискусії «Цифрова трансформація публічного управління: вітчизняний та міжнародний досвід», «Правові та організаційні засади вдосконалення інфокомунікативних компетентностей державних службовців», тематичної секція «Доступність інформації як принцип демократичного управління». Не тільки долучитися до обговорення напрацювань інших колег, а й презентувати результати власних досліджень під час різних комунікативних заходів – такою можливістю й скористалися правники ЗНУ.
Не менш знаковою стала й інша подія – Всеукраїнський щорічний науково-практичний круглий стіл на тему «Публічна служба: вектори реформування в умовах воєнного стану», засідання якого відбулося 21 червня. Серед співорганізаторів заходу також був і юридичний факультет Запорізького національного університету. Цього року предметом запеклих дискусій були питання пріоритезації впровадження нового законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, проблеми реалізації адміністративно-правового статусу Ради управління при НАДС як невід’ємного складника забезпечення держслужби в сучасних умовах, основні напрями удосконалення Закону України «Про запобігання корупції» як передумови зміцнення правової стабільності та ефективності антикорупційних заходів, проблематика правового визначення та особливостей впровадження іміджу сучасного держслужбовця, вимір законодавчих новацій воєнного стану та перспектив розвитку доступу особи до держслужби в Україні.
Найбільшу увагу учасників заходу сфокусували на собі проблеми реалізації військової служби як виду публічної служби в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні, із урахуванням тих різноваріативних практик правозастосування, які вже сформувалися за останні три роки у нашій державі і спірні питання щодо їх вирішення є предметом судового розгляду. Свою позицію щодо «якості» законодавчого врегулювання та ефективності правозастосування у сфері відносин щодо реалізації права на одноразову грошову допомогу в разі загибелі військовослужбовця під час воєнного стану, релевантності викликам часу новітньої нормативної моделі переліку сімейних обставин як підстав для звільнення особи з військової служби у період дії воєнного стану, процедурних аспектів формування кадрового резерву публічних службовців для деокупованих територій висловили не тільки представники вітчизняних освітянських і наукових шкіл, але й співробітники органів держвлади та органів місцевого самоврядування, що дозволило не тільки ґрунтовно проаналізувати наявні проблемні питання правозастосування, але й сформулювати експертні рекомендації щодо можливого їх вирішення. За підсумками тижневих тематичних заходів напрацювали низку рекомендацій щодо пріоритезації напрямків сучасних наукових фахових досліджень із проблематики публічної служби, а також стосовно вдосконалення положень чинного службового, які направлені до профільного Комітету Верховної Ради України, НАДС та НАПрН України.
Юридичний факультет подякував партнерам за співпрацю й висловив сподівання на її подальший розвиток.
Довідка
Серед організаторів заходу: Навчально-наукові інститути публічного управління та державної служби й права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Навчально-науковий інститут державного управління Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Державна наукова установа «Інститут інформації, безпеки і права» Національної академії правових наук України, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, Департамент інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабміну, а також Центр глобальної взаємодії Лонгвудського університету (США), факультет права та адміністрації Вармінсько-Мазурського університету (Республіка Польща), Департамент мiжнародних вiдносин Держуніверситету Молдови (Республіка Молдова).

Юридичний факультет

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини