Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Артем Дуков

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Артем Дуков

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Артем Дуков
14.08.2024 07:54 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет кафедра міжнародної економіки природних ресурсів економіки міжнародного туризму відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштува

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем економічного факультету, випускником магістратури освітньої програми «Економіка та управління ринком землі» Артемом Дуковим.

- Пане Артеме, розкажіть, будь ласка, в якому році ви завершили навчання в ЗНУ?
- У 2023 році я закінчив економічний факультет Запорізького національного університету за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-професійною програмою «Економіка та управління ринком землі» (рівень вищої освіти «магістр»).
- Чому ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?
- Свого часу обрав саме навчання в ЗНУ, бо завжди вважав цей виш класичним, високопрофесійним навчальним закладом. На той час в ЗНУ саме запрошували на нову ОП «Економіка та правління ринком землі», яка й сьогодні дуже приваблива та своєчасна. Обрав цю спеціальність тому, що економіка відповідала моїй галузі інтересів та планам на майбутнє. І спеціалізація, що пов’язана з управлінням ринком землі, приваблювала. Одним словом, ця освітня програма економічного факультету була ідеальною для мене.
Також привабили умови навчання, використання в освітньому процесі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, інноваційних методів. Про це мені було добре відомо, бо за межами університету інформаційні джерела особливо поширюють та акцентують увагу на досягненнях Запорізького національного університету в підготовці фахівців із високим рівнем володіння комп’ютерних програм, smart-технологій та програмування.
- Чи мріяли ви стати економістом?
- Так, дійсно, мріяв стати економістом у сфері земельних відносин. Мені цікава економічна діяльність у нових реаліях ринкової економіки України. Я відчуваю, що компетенції економіста можуть бути корисні й у багатьох інших галузях, крім аграрної. Так сталося, що діяльність, якою я цікавився особливо та навіть займався, пов'язана з аналізом діяльності ринку землі, з процесами майнової приватизації, оцінюванням землі, зовнішньоекономічною діяльністю підприємств.
- Ким та де ви зараз працюєте?
- Під час навчання в університеті я був посадовою особою юридичної особи публічного права, працював старшим дільничним офіцером поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Мелітопольського районного управління поліції. Поєднував успішне навчався та роботу, неодноразово отримував подяки від управління стратегічних розслідувань ГУНП в Запорізькій області м. Мелітополь. Зауважу, що я не з тих, хто формально відноситься до своєї діяльності. Тому дуже вдячний викладачам економічного факультету, які багато зусиль докладали, щоб залучити всіх студентів до кожної пари, лекції, дисципліни. Навіть в умовах дистанційного навчання вимоги викладачів до вивчення предметів дуже жорсткі. Також я – член юридичної особи, зареєстрованої в Україні, а саме – Запорізької обласної благодійної членської організації «Панацея», та входжу до первинної профспілки Якимівського відділення поліції Запорізької обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України – саморегульованого та самоврядного професійного об’єднання.
- Які знання та навички, здобуті під час навчання в ЗНУ, вам знадобилися або які ви використовуєте в своїй професійній діяльності?
- В мене були тільки добрі відносини з викладачами, за що я вдячний усім, хто доклав зусиль, аби допомогти мені досягти поставлених цілей. На сьогодні я активно використовую всі знання та навички в професійній діяльності. Добре розумію економічні процеси, те, від чого залежить активність ринку землі, які недоліки законодавства України ще треба усувати. Мені сьогодні допомагають напрацьовані в Запорізькому національному університеті на кафедрі міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму аналітичне мислення, вміння бачити тренд на основі статистичних даних, розуміння бізнес-моделей, англійська, поглиблене знання Excel, вміння працювати з презентаціями. А ще – побудова графіків, діаграм, знання економіки земельних відносин зарубіжних країн і бізнес-комунікацій.
- Щоб ви порадили студентам?
- Із першого курсу сфокусуватись на вивченні іноземних мов і на отриманні ґрунтовних економічних знань. Важливо також навчитись лаконічно й зрозуміло візуалізувати та правильно інтерпретувати інформацію, не втрачати розуміння тісного зв’язку між теорією та практикою. Не ігнорувати освітні компоненти, пов’язані з поглибленою роботою в Excel та Google docs, адже наразі вони є базовими в більшості сучасних компаній.
- Яким ви бачите розвиток університету, його економічного факультету та які напрямки роботи при цьому потребують найбільшої уваги?
- Я бачу розвиток університету, економічного факультету та напрямки його діяльності й вірю в позитивну перспективу ЗНУ й економфаку. Сподіваюсь, що університет рухатиметься в бік західних принципів навчання, інноваційність процесів навчання надасть студентам більше вибору в площині освітніх компонентів, що дозволить сфокусуватись не тільки на головному для самих студентів, а й на головному для держави – відновлення економіки, інтеграція сфер діяльності до міжнародного простору. Варто звернути особливу увагу на вивчення англійської мови на старших курсах і в магістратурі. Важливо також приділяти увагу студентській раді та спілкам активістів.
Студенти мають отримувати додаткові переваги для працевлаштування, на кшталт знання іноземної мови, стажування за фахом, набуття додаткових компетентностей під час навчання за спеціальністю. Університет має навчати вчитись, виступати перед аудиторією та якісно збирати й опрацьовувати інформацію – це основні переваги. Тобто студенти мають отримувати інструмент, який допомагає розвиватися, не зупинятися та рухатися далі в напрямку самореалізації.
- На вашу думку, на сьогоднішній день ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?
- На сьогодні в мене багато планів, я ще не досяг тих цілей, які поставив перед собою. Серед них – і працевлаштування у землевпорядній організації м. Запоріжжя. Але, враховуючи сучасні виклики, плани працювати за фахом залишаються. Не полишаю думки продовжити навчання в аспірантурі Запорізького національного університету. У 2023 році я успішно захистив кваліфікаційну випускну роботу здобувача магістерського рівня вищої освіти кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму «Перспективи розвитку ринку землі в Україні в умовах децентралізації». Об'єкт дослідження мрію залишити для свого подальшого вивчення науково-методичних основ розвитку ринку землі в Україні. Потрібно ще з’ясувати передумови формування ринку землі в Україні; вивчити аналітику стану земельного ринку в національній економіці; виокремити актуальні проблеми ринку землі в Україні у світлі міжнародного досвіду. Для цього є план вивчити європейський досвід функціонування ринку землі та на його основі визначити шляхи розвитку земельних відносин та ринку землі в Україні.
- Дякуємо за розмову. Бажаємо вам продовжувати досягати поставлених цілей, опановуючи сучасні технології на шляху до життєвого успіху.

Кафедра міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини