До Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завітали представники Університету Білефельда (Німеччина) Олена Орлова й Алекс (Сашко) Краузе. За підтримки міжнародного відділу ЗНУ вони організували низку неофіційних зустрічей, серед яких і пікнік для студентів у Дубовому Гаю.
12 серпня у парку зібралися німецькі гості та запорізьке студентство, зацікавлене в міжнародній академічній співпраці. За піцою й солодкими напоями учасники обговорювали стан освіти та науки як в Україні, так і в Німеччині, їхні спільні й відмінні риси. Зокрема, вони обмінювалися й думками щодо того, як можна поєднати досвід обох країн.
До зустрічі долучились також учасники цьогорічного воркшопу для аспірантів, який проводив Білефельдский університет. Вони вже познайомилися з Оленою Орловою й Алексом (Сашком) Краузе, коли були в Німеччині. На пікніку вони поділилися враженнями від своєї участі в програмі академічної мобільності зі студентами. Разом з іноземними гостями вони поміркували про те, які з форматів заходів, у яких вони брали участь, можна вдосконалити та запровадити для співпраці з українськими студентами. Під час невимушеного брейнстормінгу просто неба запропонували декілька напрямків для реалізації можливих майбутніх проєктів.
Для обміну досвідом з академічної мобільності Олена Орлова запропонувала провести низку зустрічей з українськими освітянами за кордоном, які могли б розповісти про особливості проведення й написання досліджень у країнах Європи. У відповідь на цю пропозицію надійшов і запит на подібні зустрічі з німецькими студентами-науковцями, під час яких можна було б відкрито обговорювати теми для досліджень, обмінюватися різними поглядами на них, звертати увагу на окремі аспекти й ділитися актуальною науковою літературою та джерелами. Учасники зустрічі погодились, що чудово було б запросити також студентів інших українським вишів, а також – тих українців, що через війну виїхали за кордон і здобувають там освіту на рівні із громадянами.
В межах мовної комунікації обговорювали впровадження розмовних клубів за участю німецьких студентів. Під час таких зустрічей можна буде не тільки спілкуватися на цікаві теми та знайомитися з чужою культурою, а й «підтягувати» англійську мову. А з тими, хто вивчає німецьку мову, Алекс (Сашко) Краузе поділився власним спостереженням. На його думку, оскільки в Німеччині зростає кількість українських громадян, зростає також і кількість німців, що бажають вивчити українську мову. Тому є великий шанс, що незабаром зросте попит на українсько-німецькі розмовні клуби, для участі в яких знадобляться активні й ініціативні студенти, освітяни та громадяни.
Софія Кравчук,
факультет журналістики
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu