Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Геннадій Шупта

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Геннадій Шупта

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Геннадій Шупта
06.09.2024 12:51 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Пропонуємо інтерв’ю з вихованцем економічного факультету, випускником другого (магістерського) рівня 2023 року спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», головним агрономом ФГ «ВІКТОРІЯ» Геннадієм Шуптою.

 

 - Геннадію, скажіть, будь ласка, які риси, на вашу думку, мають бути притаманні представникам вашої професії?

- Якими, на мою думку, мають бути головні риси характеру гарного агронома? Як не дивно, передусім це – вміння комунікувати. Він має постійно спілкуватися з людьми, колегами, керівництвом. Повинен доводити свою думку та має слідкувати за всіма агротехнічними трендами, знати про всі новинки й останні тенденції в агросфері. Насамперед щодо ґрунтообробної техніки, тракторів, комбайнів, сівалок. Сюди ж дотична така риса, як допитливість, прагнення нових знань. Ще для агронома обов’язковий аналітичний склад мислення. І зрештою має бути сміливість для прийняття рішень, для швидкого вирішення проблем. І, звісно, без працьовитості в цій професії ніяк. При цьому вона має поєднуватись із самоорганізацією, адже важливе чітке планування роботи, дотримання термінів, усі процеси мають бути продумані й вивірені.

- Як під час навчання складалися ваші стосунки з викладачами?

- Із викладачами проблем взагалі не було жодного разу, викладачі завжди йшли на зустріч, підтримували та допомагали.

- Чи знадобилися вам під час роботи знання, отримані на економічному факультеті ЗНУ?

- Звичайно, що так: агроном має знати економіку, адже знання однієї технології вже недостатньо. Саме так уже працюють у всьому світі, і ми також до цього йдемо. Тому що наше завдання – не тільки виростити продукцію, а й отримати гроші, що в нинішній ситуації «непросто».

- Які ваші плани на майбутнє?

- Вже сьогодні потрібно дотримуватись концепції сталого розвитку і піклуватися про наступні покоління. Зменшувати навантаження пестицидами та агрохімікатами на ґрунт. Впроваджувати нові енергоощадні технології, такі як No-Till та Strip-Till для зберігання вологи та зменшення ерозії ґрунту. А найбільше бажання – це повернутися в своє рідне містечко Запорізької області, яке зараз в окупації, і далі працювати й розвивати сільське господарство.

 

Фото з архіву Геннадія Шупти

 

Стежте за подіями кафедри управління персоналом і маркетингу на соцмережевих сторінках:

Інстаграм: @upim_znu

Телеграм: https://t.me/upim_znu

Фейсбук: https://cutt.ly/yZNcgsS

Тік-ток: @upim_znu

 

Вікторія Малтиз,

завідувачка кафедри управління персоналом і маркетингу, кандидатка наук, доцентка

Ірина Дашко,

докторка наук, професорка кафедри управління персоналом і маркетингу

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини