
11 жовтня на кафедрі дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), відбулося організаційне засідання науково-проблемної групи студентів 1-2 курсів спеціальності «Дошкільна освіта» з питання «Дошкільна освіта в Україні та країнах ЄС: сьогодення, проблеми і підходи до їх вирішення».
Під час засідання наукові керівниці групи, доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти – Алла Курінна, Олена Самсонова та Людмила Шульга – ознайомили студентів із планом заходів на 2024-2025 навчальний рік та окреслили основні орієнтири у науково-дослідній роботі.
Основними напрямами досліджень групи визначили дослідження способів організації безпечного освітнього простору для дітей в прифронтових регіонах України. Це завдання спрямоване на аналіз ефективних моделей забезпечення фізичної та психологічної безпеки дітей дошкільного віку в умовах воєнного часу, запроваджених у міжнародних проєктах на території прифронтових регіонів.
Також йшлося про аналіз можливостей цифрових технологій для дошкільної освіти. Учасники групи вивчатимуть ефективні практики із застосування цифрових ресурсів, які можуть сприяти підтримці освітнього процесу, забезпеченню його якості та всебічному розвитку дітей в змішаному форматі в умовах викликів.
Алла Курінна звернула увагу присутніх на особливу значущість науково-дослідницької діяльності для учасників групи. Вона дозволяє студентам глибше розуміти сучасні виклики в освіті, формувати критичне мислення, розвивати здатність до аналізу й розв’язання актуальних проблем та підвищити академічний рівень.
Людмила Шульга акцентувала увага присутніх на важливості поєднання теоретичних досліджень з практикою, успішним досвідом закладів дошкільної освіти Запорізької області, інших регіонів України та здобутками, напрацьованими в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні», що реалізує ВГО Асоціація працівників дошкільної освіти, за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
Олена Самсонова наголосила на важливості наукової діяльності студентів для розкриття потенціалу в межах досліджень та професійного становлення майбутніх педагогів і забезпечення успішної професійної підготовки.
Студенти активно долучилися до обговорень, поділилися власними думками й ідеями щодо реалізації завдань групи. Вони висловили вдячність за можливість взаємодії з науковцями, зазначили, що це надає їм цінний досвід, який сприятиме їхньому професійному розвитку, і відзначили, що такі заходи допомагають їм відчути себе частиною великої освітньої спільноти, що працює над актуальними проблемами дошкільної освіти як в Україні, так і за її межами.
Організаційне засідання стало важливим кроком у залученні студентів до наукових досліджень, платформи для обговорення нових наукових ідей у контексті сучасних викликів, що постають перед українською освітою. Взаємодія між студентами та науковцями сприятиме професійному становленню учасників і підвищенню їхньої компетентності у сфері дошкільної освіти.
Слідкуйте за подіями кафедри дошкільної та початкової освіти на сторінках соцмережі https://www.facebook.com/groups/918075885296746
Факультет соціальної педагогіки та психології ЗНУ
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu