
Науковці Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні стали учасниками Sustainable Business Forum. Організатором заходу, який відбувся відразу в двох форматах – онлайн та офлайн, бувв «UKRSIBBANK BNP Paribas Group». Серед його спікерів були директорка з питань комунікацій, корпоративної соціальної відповідальності та залученості «UKRSIBBANK», модераторка заходу Яніна Ольховська, голова правління та національний менеджер України «UKRSIBBANK» Лоран Дюпуш; директор департаменту сталого банкінгу в АБ «УКРГАЗБАНК» Олексій Савін.
Теми, які обговорювалися під час заходу: «Україна на шляху до енергоефективності: ключові виклики та кроки для досягнення мети», «Потужний механізм побудови сталого управління. Впровадження ESG в бізнесдіяльність», «Жіноче підприємництво: тенденції та ініціативи бізнесу в Україні», «"We’re proud" - дії для змін у суспільстві заради захисників та захисниць, ветеранів та ветеранок», а також «Тенденції, новинки та практики сталих рішень» – не лишили байдужими економістів Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю. Потебні, тож вони охоче приєдналися до заходу.
Здобувачі та стейкхолдери спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», а також викладачі кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту й кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів ІННІ ім. Ю. Потебні, зокрема, професори Іван Клопов, Андрій Макаренко, Тетяна Меліхова; доценти Вікторія Оглобліна, Ірина Сіліна та Лев Феофанов приєдналися до форуму дистанційно, професор В’ячеслав Глущевський особисто відвідав захід.
Як розповів В’ячеслав Глущевський, на форум завітали представники понад двадцяти банків і успішні підприємці, які обрали для себе різні дискусійні майданчики, а сам професор приєднався до обговорення теми «Тенденції, новинки та практики сталих рішень». На думку В’ячеслава Глущевського, особиста присутність на заході відкрила перед ним додаткові можливості, й, передусім, це можливість спілкуватися з організаторами та учасниками форуму, побачити «реакцію залу на почуту інформацію».
«Особисто мене зацікавила інформація про те, наскільки впливає діяльність за принципами сталого розвитку на активність співпраці з європейськими компаніями», – так професор звернув увагу на те, наскільки такі бізнеси: – «як ІТ-сектор, виробництво продуктів тощо впливають на викиди СО2. Зокрема, одна лише компанія Google за добу робить стільки викидів, скільки 250 тис працюючих автомобілів». Підбиваючи підсумки участі у форумі, він зазначив, «що ті тренди, які прозвучали на заході, співпадають із баченням науково-педагогічних працівників ІННІ того, в якому напрямі потрібно готувати студентів. Особливо це актуально, коли переплітаються економічні напрями з інженерними».
Тож почуте обговорено з директоркою ІННІ ЗНУ ім. Ю. Потебні Наталєю Метеленко. І за словами В’ячеслава Глущевського, отримана під час форуму інформація «вже почала імплементуватися в освітній процес, адже вимоги нових запитів мають бути використані при підготовці здобувачів».
Інженерний навчально-науковйм інститут ім. Ю. Потебні
Facebook ІННІ ім. Ю. Потебні https://www.facebook.com/IngenerkaZNU
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu