Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Як знайти ефективні рішення для протидії безпрецедентній агресії росії проти суверенної України – вирішували на ФСУ

Як знайти ефективні рішення для протидії безпрецедентній агресії росії проти суверенної України – вирішували на ФСУ

Як знайти ефективні рішення для протидії безпрецедентній агресії росії проти суверенної України – вирішували на ФСУ
02.12.2024 14:17 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ФСУ міжнародна конференція розвиток науки технології відновлення країни умови глобальних ризиків невизначеностей

29 листопада на факультеті соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася ІХ міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Технології відновлення країни в умовах глобальних ризиків та невизначеностей».

 

Учасників конференції привітали проректор з наукової роботи ЗНУ, доктор наук, професор Геннадій Васильчук, декан факультету соціології та управління, кандидатка наук, доцентка Тетяна Бірюкова, заступниця декана з наукової роботи ФСУ, кандидаька наук, доцентка Наталія Лепська, а також професори факультету – доктор наук Максим Лепський та доктор наук, завідувач кафедри філософії, публічного управління та соціальної роботи Тарас Бутченко.

На заході підкреслили, що російсько-українська війна принесла чимало випробувань нашому народу і кожному з українців особисто. Однак саме в такі моменти громадяни відкривають у собі надзвичайну силу, що дозволяє продовжувати вчитися, досліджувати, розвиватися й створювати майбутнє, навіть тоді, коли здається, що всі обставини проти. Присутні акцентували увагу на тому, що займатися наукою в нинішніх умовах – це дійсно непроста і дуже відповідальна справа, що заслуговує на найглибшу повагу. Тож учасники конференції своєю наполегливістю і дієздатністю довели, що наука й освіта – це потужна зброя у боротьбі за гідність, прогрес, захист демократичних цінностей та мир.

До заходу, що відбувався онлайн, долучилися понад 70 учасників, які представляли студентську та аспірантську спільноту з України, Грузії, Киргистану, Словаччини, США, Швеції. Загалом тези своїх виступів надіслали понад 100 здобувачів вищої освіти з українських та закордонних вишів. Тематика виступів на конференції охоплювала надзвичайно широкий спектр питань. У своїх доповідях учасники висвітлювали ключові аспекти політичних, економічних і соціальних змін, що відбуваються на тлі російсько-української війни та трансформації системи глобальної безпеки. Особливу увагу приділили аналізу актуальних проблем сучасної політики України та міжнародної спільноти, спрямованих на пошук ефективних рішень для протидії безпрецедентній агресії Росії проти суверенної України.

Так, Ольга Ясьмо у своєму виступі звернула увагу на феномен ветеранської дипломатії та дослідила її розвиток в умовах нинішньої війни та й далі у повоєнній розбудові нашої держави. Анастасія Філонова поділилася своїм науковим доробком щодо засад післявоєнного відновлення України через розвиток громад і регіонів. Анастасія Шумська представила своє бачення викликів і ризиків переговорного процесу, а Володимир Вишневецький порушив питання ролі міжнародних організацій в умовах сучасних глобальних викликів. Назар Зайцев зацікавив аудиторію учасників конференції дослідженням безпекових гарантій як альтернатив вступу України до НАТО. Особливості інформаційної безпеки нашої країни в умовах війни стали предметом виступу Костянтина Ульяненка, який долучився до конференції прямо з передової лінії бойових дій. Це викликало в усіх присутніх неймовірну шану до героя. Змістовна дискусія розгорнулася навколо проблеми трансформації позиції КНР щодо російсько-української війни, яку презентував у своїй доповіді Максим Бондаренко. Не менш цікавим стало обговорення проблеми інтернет-середовища як сучасного чинника політичної соціалізації суспільства, що було актуалізовано Дмитром Мазаковим.

Безумовно особливий інтерес викликали виступи студентів із закордонних вишів. До слова, доповіді і їх жваве обговорення звучали саме англійською мовою. Тож студенти та викладачі ЗНУ продемонстрували високий рівень володіння іноземною, що дійсно засвідчує міжнародний формат конференції.

Марія Пархоменко, магістрантка політології Західно-Мічиганського Університету (США), представила свій дослідницький доробок щодо проблеми інформаційної безпеки у світі та її загострення внаслідок російсько-української війни. Гостьова дослідниця в університеті м. Сьодетьорн (Швеція). Анастасія Чупіс зосередила свою доповідь на проблемі кризи миротворчої спроможності міжнародних організацій на тлі війни РФ проти України. Інтерни Міжнародного Університету Миру (м. Тбілісі, Грузія) Георгій Русецький, Ніно Пірцхалава та Бачо Кочламазашвілі поділилися своїми науковими напрацюваннями з проблем музичної та медіадипломатії в умовах сучасних міжнародних конфліктів, а також впровадження політики превенції криміналу в постконфліктних процесах. Магістрант Академії ОБСЄ та Школи медіадипломатії при Міжнародному Університеті Миру Курманбек Магбетов (Киргизстан) загострив увагу учасників конференції на проблемі аграрної дипломатії як стратегічному ресурсі поствоєнної України у її відновленні та розвитку.

Понад п’ять годин тривала конференція: вона вирувала цікавими темами, яскравими виступами, жвавими науковими дискусіями та гострими запитаннями. Викладачі ФСУ активно підтримали перші кроки студентів у науці, залучали їх до професійного обговорення та заохочували до подальших досліджень. На факультеті висловили сподівання, що ІХ міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Технології відновлення країни в умовах глобальних ризиків та невизначеностей» стала справжньою платформою для натхнення та пошуку нових ідей, для згуртованості та успішного зростання учасників – молодих науковців, кожен з яких вже зараз робить свій особистий внесок у формування майбутнього нашої держави.

Заступниця декана з наукової роботи факультету соціології та управління доцентка Наталія Лепська

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

 

Схожі новини