У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась олімпіада з української мови та літератури для учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти в дистанційному форматі, з використанням платформи Moodle ЗНУ.
На початку олімпіади, о 12:00, відбулася зустріч науково-педагогічних працівників факультету з учасниками олімпіади на платформі Zoom, до якої приєднались майже 170 осіб. Модераторкою заходу стала заступниця декана з профорієнтаційної роботи Ірина Бакаленко. Лінгвістична гра на знання фразеологізмів української мови, яку запропонувала Ірина Бакаленко викликала жвавий інтерес і заохотила учнів до активного спілкування.
Із вітальним словом до учасників олімпіади звернулась декан філологічного факультету Ірина Бондаренко. Вона побажала «легких» олімпіадних завдань і відзначила, що всі учасники заходу вже є переможцями. Вона запросила школярів вступати на філологічний факультет Запорізького національного університету, адже знання, здобуті на філологічному, дозволять випускникам факультету професійно самореалізуватися не тільки у новій українській школі та системі вищої освіти, але й в органах державної влади, у сфері IT-технологій, масмедіа, бізнесі та креативних індустріях. Представниця філологічного факультету Орися (дівчина Орися створена за допомогою ШІ) презентувала майбутнім студентам освітні програми («Середня освіта (Українська мова і література)»; «Філологія. Українська мова та література»; «Польська мова та література, англійська мова» й «Прикладна лінгвістика»), розповіла про особливості навчання на філологічному факультеті, можливості працевлаштування, заходи студентської ради та взаємопідтримку викладачів та студентів філологічної родини.
Студентка 1 курсу Анастасія Єрмоленко розповіла про роботу студентської ради, дозвілля студентів поза навчанням, наукові, спортивні та культурно-масові заходи, активну громадську й волонтерську діяльність студентської спільноти. Вона запросила школярів приєднатись до соціальних мереж факультету та долучатись до різноманітних як університетських, так і факультетських заходів. Організаційні питання, зокрема правила проходження олімпіади та порядок виконання завдань олімпіади, окреслила заступниця декана з профорієнтаційної роботи Ірина Бакаленко. Всі завдання олімпіади з української мови та літератури розміщено в системі Moodle ЗНУ; максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання: 10 клас – 100 балів, 11 клас – 100 балів. Всі необхідні та додаткові матеріали для підготовки учнів до олімпіади завантажені як на платформу Moodle ЗНУ, так і в спеціально створену для оперативної комунікації з учасниками олімпіади телеграм-групу. Це – «Методичні рекомендації з проведення олімпіади з української мови та літератури»; «Пам’ятка з використання системи електронного забезпечення навчання Запорізького національного університету Moodle ЗНУ учасниками предметних олімпіад»; інфографіка «Порядок проведення олімпіади з української мови та літератури»; відеоматеріали щодо навчальних тем з української мови та літератури, на основі яких укладено завдання, та критерії оцінювання завдань. Детальніше про навчальні теми з української мови та літератури, критерії оцінювання та особливості виконання завдань на платформі Moodle розповіла заступниця декана з навчальної роботи Світлана Доброскок. Для учасників олімпіади викладачі підготували 65 завдань, укладених за шкільними програмами для закладів загальної середньої освіти для 10-11 класів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України. Зокрема 35 завдань з української мови та 30 завдань з української літератури.
Наприкінці зустрічі старшокласників запросили приєднатись до «Віртуальної навчально-консультаційної платформи «Вступник-2025» від Запорізького національного університету та факультетських соціальних мереж, де можна знайти корисну, необхідну й завжди актуальну інформацію щодо вступу до закладів вищої освіти й оперативно отримати відповіді на актуальні для них питання. Учасників олімпіади познайомили з «Календарем вступника 2025 року», запросили зареєструватись для участі у безкоштовних пробних тренінгах із НМТ, які традиційно організовує університет. Для участі в олімпіаді зареєструвались 471 учасник, що свідчить про високу зацікавленість учнівства у таких інтелектуальних змаганнях. На жаль, в силу об’єктивних причин не всі змогли приєднатися до заходу: завдання з української мови виконали 319 осіб, а завдання з української літератури – 293. Результати олімпіади з української мови та літератури оприлюднять на сайті ЗНУ впродовж тижня. Усі учасники олімпіади з української мови та літератури отримають сертифікати про участь, а переможці – подяки від ректора ЗНУ Миколи Фролова та цінні призи. Відзначимо, що участь в олімпіаді, а можливо, й здобуття перемоги в інтелектуальному конкурсі, стане вагомим пунктом під час складання мотиваційного листа для всіх охочих вступити до ЗНУ.
«Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2025 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!» – із такими словами звернулися організатори олімпіади до її учасників. Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету та особливостей вступу-2025 можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:
Сайт філологічного факультету
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/philology
Facebook: https://www.facebook.com/groups/PhilologicalFacultyZNU/
https://www.facebook.com/groups/859243314747592
Telegram: https://t.me/philologists_znu
https://t.me/+8BcLNkoJOjBmYjVi
Чат-бот в Telegram: https://t.me/abetkavstupnika2022_bot
Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/
Тік-Ток: https://www.tiktok.com/@philologists_znu
Філологічний факультет
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu