Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентська рада філфаку розповіла про активний творчий березень

Студентська рада філфаку розповіла про активний творчий березень

Студентська рада філфаку розповіла про активний творчий березень
03.04.2025 09:07 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет студентська рада волонтерство громадянський активізм проєктна діяльність культурно-масові заходи

Березень видався плідним і щедрим на події на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Активна робота студентської ради триває і її члени продовжують звітувати про свої досягнення.

Розпочали місяць тут ще одним майже професійним святом філологів – Всесвітнім днем письменників, привітавши спільноту не лише інформативним, але й щемливим дописом про українських письменників і письменниць, яких забрала повномасштабна війна. Тих, чия творчість могла б і далі формувати сучасний український літературний дискурс, чиї голоси ще мали б бути почуті, але тепер говорять про них лише в минулому часі. На факультеті вважають, що такі дати необхідно використовувати для формування культури пам’яті в студентів, адже ці письменники створили за своє життя немало талановитих творів, захищали Україну ціною власного життя та стояли на варті змін у нашому суспільстві: «Пам’ятаємо та не пробачимо».

Представниці студради філологічного факультету долучилися до студентської ініціативи «Again 3.0» у межах флагманського проєкту ЄС і ПРООН «EU4Recovery». Цьогоріч команда органів студентського самоврядування ЗНУ стала однією з 20 найкращих, отримавши змогу з гордістю говорити про наш університет і взяти участь у масштабній програмі, що сприяє вдосконаленню як загальної студентської ради, так і кожної окремої гілочки. Нею стали і студентки факультету, які активно репрезентують філологічний факультет. До речі, докладніше про подію можна прочитати в новому випуску газети «Запорізький університет» за таким лінком.

У сучасному світі цілі сталого розвитку та корпоративна відповідальність – неодмінний складник роботи кожної установи. Турбота про майбутні покоління, про наш теперішній добробут, а також про довкілля стає порядком денним, до якого долучаються студенти ЗНУ. У березні здобувачі освіти філологічного факультету стали учасниками двох важливих проєктів у межах програми ЄС Еразмус+ за напрямом Жан Моне Модуль: «Корпоративна сталість і відповідальність у Європейському Союзі» та «Кліматичний університет для віртуальних обмінів CLUVEX». Здобувачі освіти, які долучилися до програми CLUVEX, мають унікальну можливість попрацювати в міжнародному колективі. Вони змогли дізнатися більше про дослідження зміни клімату з міждисциплінарних поглядів і представити власні думки про кліматичні дії.

Заходи, присвячені участі у програмах Еразмус+, секретам написання вдалих заявок та історіям успішного досвіду учасників, стали традиційним складником порядку денного філологів, оскільки студенти та викладачі активно долучаються до участі та створення власних проєктів напряму Жана Моне.

Особливо насиченими в березні стали дні, присвячені святам, дням народження українських письменників. 8 березня студентська рада привітала з Міжнародним днем боротьби за права жінок увесь жіночий колектив факультету, окремо відзначивши кожну з них теплими словами. А також тут нагадали важливу про те, що 8 березня – це про боротьбу та поділилися історіями сильних, розумних та авангардних жінок в українській літературі.

Відзначення Шевченківських днів щороку є незмінною традицією філологічного факультету. Цьогоріч протягом цих пам’ятних весняних днів студенти змогли як перевірити рівень своїх знань, долучившись до вікторини про життя і творчість Шевченка, так і відкрити нові грані сприйняття постаті Тараса Григоровича. Цьому сприяло проведення онлайн- та офлайн-заходів у межах роковин дня народження і смерті Кобзаря: екскурсія в університетській бібліотеці, під час якої студенти ознайомилися з раритетними виданнями творів письменника. Ще одним способом вшанувати «батька нації» за традицією стала участь у квест-марафоні «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?», до якої запросили усіх охочих, адже минулого року саме студент філологічного факультету став переможцем квест-марафону, найкраще пройшовши усі три тури. Усі події Шевченківських днів активно висвітлювалися у соцмережах факультету Telegram та Instagram, а для мережі Tik Tok студентки створили креативне відео «Що для тебе Шевченко?», поділившись власними думками про роль письменника в українській культурі.

Фінальною подією стала дискусія «Шевченко і Запоріжжя» в межах виставки «На порозі. Містерія волі», на якій студентство разом із викладачами факультету дізналися чимало цікавого про специфіку творення образу Шевченка художниками й скульпторами; літературний контекст, дослідження Петра Ребра та місцеві легенди, пов’язані з перебуванням Кобзаря на запорізьких теренах.

Волонтерська діяльність і підтримка військових виявилась у поширенні та долученні до зборів у соцмережах. У березні філологічний факультет взяв участь у зборі «Студентські дрони» для підрозділів ССО та 35 полку НГУ разом зі Студентським Братством Києва й Молодіжним техкластером.      Також долучилися до збирання коштів для випускника факультету журналістики та його взводу розвідки. Особливою подією як культурного, так і волонтерського штибу, на яку запрошені студенти факультету, уже 4 квітня стане творча зустріч драматургині, випускниці філологічного факультету Наталії Ігнатьєвої, протягом якої гості зустрічі зможуть отримати книгу авторки за донати. Зібрані кошти передадуть БФ «Бавовна».

19 та 20 березня студенти-філологи долучилися до низки заходів, присвячених Дню народження української поетеси Ліни Костенко. Мали змогу це зробити як наживо, створивши творчу атмосферу на грі «Як добре ви знаєте Ліну Костенко?», так і онлайн. У цьому форматі організувала вікторину студентська рада. Створення таких проєктів стало справжньою мотивацією для студентів як на Шевченківські дні, так і до дня народження Ліни Костенко, адже найактивніші зможуть отримати подяки за підсумками навчального семестру.

Активісти студради в березні не залишилися осторонь від профорієнтаційної діяльності факультету. Майбутнім студентів бакалаврату й магістратури допомогли розібратися з особливостями написання мотиваційних листів, складання НМТ, ВІ та ЄФВВ, ознайомили з етапами вступної кампанії.

З 24 до 28 березня студенти та викладачі факультету взяли участь у тренінгах із домедичної допомоги, які стали невід’ємною частиною буднів. Філологічний факультет не вперше долучається до заходів, спрямованих на розвиток важливих, особливо у воєнний час, навичок.

У Telegram-каналі філологічного факультету щотижня триває інформування «Який тиждень у ЗНУ», аби зробити навчальні будні студентів трохи зручнішими та уникнути плутанини в графіку.

І, звичайно ж, студентська рада факультету активно готувалася і готується до участі в Студентській весні-2025, що триває вже цього тижня. Соціальні мережі філологів рясніють відео з репетицій, на яких творчий процес йде повним ходом, готуючи до несподіваного результату зовсім незабаром. Підбиваючи підсумки активного березня, студрада починає не менш плідний квітень, сповнений важливих творчих заходів.

 

Студентська рада філологічного факультету

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини