Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Національно-патріотичне виховання, культура та спорт у ЗНУ, стратегічне планування: про це говорили на Вченій раді

Національно-патріотичне виховання, культура та спорт у ЗНУ, стратегічне планування: про це говорили на Вченій раді

Національно-патріотичне виховання, культура та спорт у ЗНУ, стратегічне планування: про це говорили на Вченій раді
30.04.2025 14:24 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультети Інженерний навчально-науковий інститут імені Юрія Потебні студентська рада центр культури комунікацій відділ виховної роботи волонтерський центр навчальний

29 квітня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) під головуванням в. о. ректора, першого проректора Олександра Бондаря відбулося засідання Вченої ради.

Наглядова рада ЗНУ запрошує до стратегічного опитування

Розпочалося засідання із виступу секретаря Наглядової ради ЗНУ Руслана Гутнікова. Він презентував ініціативу – опитування членів університетської спільноти. Основна мета – зібрати пропозиції та бачення щодо розвитку університету, які можуть бути враховані під час формуванні стратегічних напрямів на найближчі роки. «Нам важливо визначити поточний рівень експертизи в університеті. Від працівників, які є на кафедрах та в деканатах. І ми просимо поділитися з нами інформацією і своїм досвідом. А конкретно – у форматі вашого резюме. Поділитися можна ідеями, які можуть бути пріоритетними в наступні декілька років», – повідомив Руслан Гутніков. Він підкреслив, що заповнення форми не потребує багато часу, однак дозволить отримати комплексну картину сильних сторін університету, а також відкриє простір для нових ідей. Опитування містить як прості запитання про досвід і посаду, так і відкриті питання, відповідаючи на які кожен може поділитися своїм баченням майбутнього ЗНУ. «На цьому етапі ми вирішили зібрати ідеї, які ми могли пропустити протягом перших двох місяців. Як ви розумієте, ідей немає правильних або неправильних... є якісь речі, які можуть бути на поверхні, є такі, про які давно думали, але не знали, чи це доречно. Тому про такі ідеї ми вас просимо написати», – наголосив Руслан Гутніков.

 

Національно-патріотичне виховання, культура та спорт: чинники трансформації академічного середовища в ЗНУ

Це, власне, тема доповіді проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. Він акцентував увагу на тому, що саме ці напрями відіграють ключову роль у формуванні сучасного українського університету. Геннадій Васильчук підкреслив, що виховна робота в умовах війни вийшла на новий рівень значущості: «Сьогодні, в умовах збройної агресії проти України, патріотичне виховання набуває особливої актуальності. Воно є моральною опорою молоді, джерелом сили й стійкості, чинником національного єднання». Проректор детально зупинився на діяльності Центру культури та комунікацій, який реалізував понад 25 проєктів різного спрямування. Це заходи до державних свят, культурні ініціативи, студентські вечори, акції пам’яті, флешмоби, творчі конкурси: «Ми не просто адаптуємося до нових викликів – ми формуємо нову якість студентського життя, де національно-патріотичне виховання, культура і спорт – це не формальність, а дієвий інструмент єднання, розвитку і підтримки нашої молоді». На особливу увагу заслуговує масштабна робота Волонтерського центру ЗНУ, який організовує гуманітарну допомогу, поїздки до центрів реабілітації, благодійні аукціони, тренінги та майстер-класи для молоді. За словами Геннадія Васильчука, саме ця щоденна робота формує довіру між студентами, викладачами і суспільством: «Соціальна відповідальність і волонтерство – серце громадянського університету». У доповіді Геннадій Васильчук також навів низку прикладів спортивних ініціатив: змагання, секції, активності для ВПО, підтримка студентських команд. Навіть під час війни ЗНУ зберігає можливість для молоді займатися спортом, зміцнювати командний дух і відчувати підтримку спільноти. «Це – справжня трансформація. Ми бачимо зростання довіри, залученості, ініціативності», – підсумував Геннадій Васильчук. Наприкінці доповіді він також окреслив перспективні напрями роботи — від підтримки дисциплін гуманітарного блоку до участі ЗНУ в розробці регіональних політик у сфері культури та виховання.

За результатами доповіді Геннадія Васильчука Вчена рада підтримала низку важливих ініціатив, спрямованих на подальший розвиток національно-патріотичного виховання, культури й спорту в ЗНУ. Зокрема, продовжити участь студентів і співробітників у загальнодержавних програмах, обласних і регіональних заходах патріотичного спрямування; забезпечити системне проведення таких виховних заходів у ЗНУ; запровадити традицію хвилини мовчання з трансляцією імен загиблих співробітників, студентів і випускників вишу. Також члени Вченої ради ухвалили рішення підтримувати підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за виховну та культурну діяльність. У проєкті рішення з цього питання йдетьсчя, серед іншого, і про зобов’язання неухильно дотримуватись принципів та обсягів викладання на загальноуніверситетському рівні критично важливих дисциплін суспільствознавчого (історія, політологія, соціологія та ін.) та гуманітарного (філософія, українська мова та ін.) циклів як передумови національно-патріотичного виховання студентів ЗНУ, перегляд відповідних силабусів із метою посилення уваги до питань національно-патріотичного виховання.

 

Зміни до Правил прийому до ЗНУ

Відповідальна секретарка приймальної комісії Дар’я Просяна ознайомила присутніх зі змінами до Правил прийому до ЗНУ 2025 року. Вона зосередилася на доповненні додатків до чинних правил новими освітніми програмами, які планується реалізовувати на економічному факультеті та в Інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ імені Юрія Потебні. Зокрема, йдеться про спеціальності «Економіка», «Електроніка», «Менеджмент», «Облік і оподаткування», а також «Державні фінанси».

 

Надання вчених звань

Під час розгляду кадрових питань Вчена рада підтримала присвоєння вчених звань: професора кафедри цивільного права Георгію Самойленку; доцента кафедри соціології Олександрі Сорокіній. Атестати професора вручили: професорові кафедри

філософії, публічного управління та соціальної роботи Олександру Краснокутському, професору кафедри англійської філології та лінгводидактики Ельдарові Веремчуку. Атестат доцента отримала доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Дарина Люта.

 

Фотогалерея Володимира Лінікова

https://cms.znu.edu.ua/index.php?action=photo%2Fphoto_category_view&photo_category_id=392

 


Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини