Викладачі та стейкхолдери говорили про те, як удосконалити освітньо-професійну програму « Середня освіта (Українська мова і література)»

2 травня на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась зустріч робочої групи освітньо-професійної програми «Середня освіта (Українська мова і література)» з представниками зовнішніх і внутрішніх стейкхолдерів – вчителями-методистами, представниками закладів загальної середньої освіти, студентами цієї програми та роботодавцями.
На зустрічі були присутні члени робочої групи – доцентки кафедри української літератури Ірина Бакаленко й Світлана Доброскок; вчителі закладів загальної середньої освіти – давні партнери філологічного факультету, які забезпечують практичну підготовку майбутніх учителів-словесників: координаторка практики у закладі освіти, вчитель української мови та літератури Запорізької гімназії № 2 імені Лесі Українки Наталія Касим; вчителька української мови та літератури Запорізької гімназії № 2 імені Лесі Українки Олена Гостєва; координаторка практики в закладі освіти, вчителька української мови та літератури Запорізької гімназії № 25 Олександра Біла; вчителька української мови та літератури Запорізької гімназії № 25 Юлія Петляк; координаторка практики в Запорізькій загальноосвітній школі № 15 Олена Циганок; вчителька української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 15 Наталя Путря; студентки 4 курсу ОПП «Середня освіта (Українська мова і література)» Марія Василюк, Анна Дирибян та Єлизавета Дімітрова. Модерувала зустріч гарантка освітньо-професійної програми «Середня освіта (Українська мова і література)», завідувачка кафедри української мови, професорка Раїса Христіанінова.
Метою заходу стало спільне обговорення можливостей удосконалення освітньо-професійної програми «Середня освіта (Українська мова і література)». Зокрема, її змістового наповнення, форм організації освітнього процесу та забезпечення практичної підготовки випускників з урахуванням актуальних потреб ринку праці та сучасних вимог до майбутніх учителів української мови та літератури.
Гарантка програми, професорка Раїса Христіанінова презентувала пропозиції щодо оновлення структури програми, розширення переліку обов’язкових і вибіркових дисциплін і змісту окремих дисциплін. Також йшлося про оновлення програмних результатів навчання, практичної підготовки здобувачів і присвоєння професійної кваліфікації. Під час зустрічі стейкхолдери поділилися власним досвідом співпраці з молодими фахівцями. Вони звернули увагу на актуальні виклики в системі шкільної освіти, зокрема, на потребу новітніх підходів до викладання літератури та формування мовної компетентності учнів. Також порушили питання інтеграції цифрових технологій в освітній процес і важливості формування та удосконалення в учителів навичок критичного мислення та педагогічної рефлексії. Представники стейкхолдерів поділилися своїм баченням щодо компетентностей, які мають бути пріоритетними для майбутніх випускників. Також вони висловили пропозиції щодо організації практичної підготовки студентів.
Студенти, присутні на зустрічі, також поділились своїм досвідом здобуття освіти за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Українська мова і література)» та проходження навчальної та педагогічної практик. Усі учасники заходу відзначили важливість регулярного діалогу між академічною спільнотою та професійною громадою. Це необхідно для забезпечення якості педагогічної освіти та підготовки фахівців, що відповідає потребам сучасного суспільства.
Філологічний факультет
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu