
18 травня в Україні згадують про трагічні для кримських татар події 1944 року – насильницьку депортацію близько 200 тисяч кримських татар із Криму до віддалених регіонів Центральної Азії, Сибіру та Уралу, де від голоду, хвороб та важких умов загинуло близько 46% людей. У 81 річницю цих подій Меджліс кримськотатарського народу закликав міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, підтримати Україну в боротьбі за звільнення окупованих територій та визнати депортацію 1944 року актом геноциду. Як повідомляє проєкт «Крим. Реалії», у заяві Меджлісу, зокрема, йдеться про те, що «сьогодні, через 81 рік і 11 років після початку російської окупації Криму, кримські татари знову стикаються з репресіями, політичними переслідуваннями та спробами знищення їх ідентичності».
Також щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Як повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій у власному фейсбуку, «масові політичні репресії в СРСР, особливо в період так званого «Великого терору» 1937–1938 років, стали однією з найтрагічніших сторінок історії України. За архівними даними, лише за два роки на території УРСР було засуджено майже 200 тисяч осіб, з яких понад 120 тисяч – до розстрілу. Серед них – учені, митці, священники, селяни, військові, вчителі. Дехто був відправлений до таборів ГУЛАГу або інших місць ув’язнення. Усі вони стали «ворогами народу» за вигаданими звинуваченнями».
Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) згадує про ці трагічні події та вшановує пам’ять жертв геноциду кримських татар і політичних репресій.
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu