Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

ПАВЛЕНКО Анатолій Іванович

Славетні запоріжці / Всi персоналії / ПАВЛЕНКО Анатолій Іванович

(04.09.1955, с Слав’янка Дніпропетровської обл.) – доктор педагогічних наук (1997), професор (2001). У 1977 закінчив Запорізький державний педагогічний ін-т, вчитель фізики та математики. 1977–1980 –учитель фізики і математики с. Веселянка Запорізької обл. 1980 – асистент кафедри методики фізики і технічних засобів навчання Запорізького державного педагогічного ін-ту. 1986 – кандидат педагогічних наук. 1987 – асистент, завідувач кафедри педагогіки і психології, головний спеціаліст Запорізького обласного управління освіти і науки, проректор, з 1998 – завідувач кафедри педагогіки, психології і методик природничо-математичних дисциплін Запорізького обласного ін-ту післядипломної освіти. З 1999 – професор кафедри соціальної педагогіки і управління Запорізького національного ун-ту. Сфера наукових досліджень – проблеми дидактики вищої і середньої школи, теорії і методики навчання фізики, педагогічної психології і соціальної педагогіки. Автор понад 230 наукових праць, монографій «Методика навчання учнів середньої школи розв'язуванню і складанню фізичних задач: (теоретичні основи)» (1997), «Методика навчання учнів середньої школи розв’язуванню і складанню фізичних задач» (2000), навчальних посібників.

Літ.: Запорізький національний університет: історія і сучасність (1930–2005). Ювілейна книга. – Запоріжжя, 2006. – С. 222-223.

Є.В.Коршак.