Студенти та викладачі факультету журналістики ЗНУ говорили з кореспондентами «Укрінформу» про виклики професії
5 червня на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась онлайн-зустріч студентів, викладачів і майбутніх вступників із власною кореспонденткою «Укрінформу» у Запорізькій області Ольгою Звонарьовою та фотокореспондентом цієї агенції Дмитром Смольєнком. Так на факультеті, випускницею якого, до речі, є Ольга Звонарьова, відзначили День журналіста.
Учасники зустрічі дізналися безпосередньо від професіоналів про специфіку роботи в гарячих точках і різноманітні виклики воєнної журналістики. У центрі уваги опинився досвід роботи кореспондентів в умовах бойових дій, адже на їхньому рахунку понад 100 виїздів на ліні
ю фронту. Ольга та Дмитро постійно працюють у гарячих точках та на локаціях військових підрозділів. Гості поділилися розповідями про виїзди на лінію фронту, де збір матеріалів часто пов’язаний із величезним ризиком для життя, зокрема згадавши й про власні поранення. Дмитро Смольєнко окремо зазначив, що йому неймовірно приємно бачити військових, з якими він безпосередньо контактував та робив перші кадри поруч ще на початку повномасштабної вторгнення. Учасники говорили також і про межу між професійним ризиком та особистою безпекою під час війни.
Під час розмови торкнулися теми технологічної трансформації професії. Спікери наголосили, що сучасний медійник абсолютно не прив’язаний до класичного робочого місця в редакції. Завдяки звичайному смартфону й
оперативній роботі, сьогодні можна за короткий проміжок часу створити, відредагувати та видати повноцінний, якісний матеріал безпосередньо з місця подій.
На запитання, яким має бути сучасний журналіст, що він повинен пам’ятати та вміти, Ольга Звонарьова відповіла, що журналістика для неї є не професією, а самим життям. Звертаючись до студентів, вона зазначила, якщо вони не згодні працювати в режимі 24 на 7, навіть за умов утоми, поганого настрою чи купи особистих справ, їм варто розглянути інший варіант діяльності. Також Ольга зауважила, що журналістика вчить вміти просити вибачення. Вона додала, що кожному важливо окреслити свою профільну тему, адже професія є дуже людяною, але не можна бути надто емпатичними, щоб не вигоріти. Ольга поділилася правилом, згідно з яким журналіст не має права порушувати обіцянку, якщо його попросили чогось не писати, не показувати чи не знімати. Вона підкреслила, що «хайпанути» на матеріалі можна лише один раз, після чого довіру буде втрачено. На її думку, все залежить від людськості в кожному з нас, бо журналістика в усіх сенсах зосереджена на людині.
Дмитро Смольєнко, відповідаючи на це саме запитання, зауважив, що журналістика не принесе великих грошей чи багатства, тому що це передусім спосіб життя. Він закликав майбутніх колег не боятися труднощів і йти у професію, якщо вони відчувають, що це їхній шлях.
Нагадаємо, що раніше пресслужба розповідала про травму, яку зазнала Ольга Звонарьова, виконуючи редакційне завдання, внаслідок ворожого обстрілу. Так само ми повідомляли про те, що Ольга отримала італійську журналістську премію.
Ніка Курган, Арсеній Рибаков, факультет журналістики
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

