9 квітня у Запорізькому національному відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Іноземна філологія у ХХІ столітті». На захід зібралися науковці з 5 країн світу та з 31 міста України.
Так, свої наукові праці до ЗНУ надіслали студенти з Бельгії, Польщі, Росії, Білорусі та України. Робота конференції розпочалася урочистою церемонією відкриття. Першому було надано слово проректору з наукової роботи та міжнародного співробітництва ЗНУ Олександру Мордвінову, який не тільки привітав всіх учасників цієї події, а й відзначив, що подані цього року наукові роботи відрізняються неабияким потенціалом та актуальністю досліджених тем.
Про останні досягнення у галузі іноземних мов розповіла декан ФІФ Галина Морошкіна. Галина Федорівна зауважила, що за останній навчальний рік на факультеті було захищено сім дисертацій, а троє студентів отримали гранти на навчання у Франції.
Після урочистої частини розпочалося пленарне засідання, на якому науковці представили свої найцікавіші доповіді. Так, доктор філологічних наук, професор кафедри іноземних мов Полтавського інституту економіки та права Валентина Зернова ознайомила присутніх зі своєю працею на тему: «Моделювання словотвору як актуальна проблема при навчанні іноземних мов». Зі своєю науковою роботою: «Фрактальна семантика та мовні картини світу» виступив доктор філологічних наук, професор, декан факультету журналістики ЗНУ Володимир Манакін. Кандидат філологічних наук, доцент, докторант кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЗНУ Русудан Махачашвілі презентувала свою працю: «Лінгвофілософський підхід як методолочна домінанта аналізу динаміки англомовної інноваційної лінгвосфери буття». А доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ЗНУ Юрій Зацний розглянув у своїй роботі: «Шляхи і способи збагачення сучасної розмовної лексики англійської мови».
Після пленарного засідання усі учасники конференції розійшлися по секціях, де розглядалися найрізноманітніші теми. Так, учасники приділили увагу: «Лінгво-когнітивним дослідженням мовних одиниць», «Актуальним питанням лінгвістики і тексту та дискурсології«, «Лінгвокульторологічним та етнолінгвистичним студіям», «Зіставному вивченню мовних картин світу», «Функціональному та лінгвопрагматичному вивченню мовних одиниць». А також розглянули такі питання як: «Розвиток словникового складу германських та романських мов», «Лінгвофілософія та енергетична лінгвістика», «Актуальні проблеми перекладознавства та міжкультурної комунікації», «Актуальні питання вивчення світового літературного процесу» та «Методика викладання філологічних дисциплін».
Варто зазначити, що організатори заходу влаштували для гостей конференції презентацію сучасної видавничої продукції з іноземної філології. А ще надали можливість ознайомитися із визначними місцями Запоріжжя під час оглядової екскурсії.
Ілона Протченко