Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про дипломні пригоди студенток ФСУ

Про дипломні пригоди студенток ФСУ

21.05.2009 12:43 Факультет соціології та управління

Якщо для одних захист диплому - формальність, то для інших це – підбиття підсумків їхніх досліджень. Троє випускниць факультету соціології та управління поділились з нами результатами своєї наукової діяльності.

Тетяна Лома, Таісія Штапаук та Олександра Біловош, спеціалісти ФСУ, щойно захистили на «відмінно» свої дипломні роботи. В основі їх успіху – ретельні дослідження.
Тетяна Лома (науковий керівник - к. соц. н. Едуард Гугнін) працювала над темою «Конвертиція економічного і соціального капіталу в політичному просторі України». Для виконання роботи Тетяні довелось проаналізувати біографії перших осіб у списках БЮТ, НУНС та «Нашої України» за допомогою мережі Internet. Студентка відстежила закономірності та шляхи, якими немалі капітали перетворюються у політичну владу. «Жодної офіційної біографії наших політиків я, до речі, так і не знайшла», - зазначила студентка.
«Толерантність в процесі формування соціальних мереж в сучасному суспільстві» - таку тему для дипломної роботи обрала Тая Штапаук (науковий керівник - к. філос. н. доцент Наталія Омельченко). З питань толерантності нею було проведено експертне дослідження серед представників національно-культурних громад, ЗМІ, адміністративних установ, установ освіти, релігійних організацій, суспільних організацій та політичних партій. «Єдина проблема, з якою я зіткнулась – те, що знайти політичних діячів за робочими телефонами майже неможливо. Виявилось, що їх приймальні працюють лише під час передвиборчої кампанії», - говорить Тая.
Студентка Олександра Біловош (науковий керівник - к. соц. н. Едуард Гугнін) протягом трьох років досліджувала тему престижності, тому цього року її робота мала назву «Кримінальні стереотипи в правосвідомості українців». «Ця тема досі не була предметом дослідження, - розповідає Олександра. – В мої роботі вперше було виокремлено поняття кримінального стереотипу, розглянуто механізми його формування та функціонування». Щоб прийти до теоретичних узагальнень, студентці довелось на практиці провести масштабне експертне дослідження серед представників усіх прокуратур міста, деяких ЗМІ, викладачів ВНЗ.
Докладніше ознайомитись з матеріалами дипломних робіт випускниці ФСУ невдовзі можна буде на офіційному сайті ЗНУ.

Катерина Гопенко

Схожі новини