Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ відкрився Локальний інститут підприємництва CISCO

На базі ЗНУ відкрився Локальний інститут підприємництва CISCO

29.05.2009 11:05 Центр бізнес-освіти

28 травня в Запорізькому Національному Університеті відбулась офіційна презентація програми Інституту підприємництва СISCO та відкриття Локального інституту підприємництва CISCO на базі Центру бізнес-освіти ЗНУ.

На відкритті Інституту в ЗНУ були висвітлені можливості та переваги реалізації освітніх програм Інституту підприємництва для представників малого та середнього бізнесу, державного сектору, освіти. Одне з завдань Інституту в глобальному масштабі – сприяти соціально-економічній трансформації України, розвитку підприємницької культури. На презентації були висвітлені також питання використання професійних ресурсів для бізнес-процесів, деякі аспекти партнерства.
Серед запрошених гостей були Олександра Сизова – регіональний менеджер програми Інституту підприємництва СISCO в Україні, Людмила Бацило - заступник начальника Управління культури і туризму ЗОДА, Володимир Котов – голова комісії з питань розвитку підприємництва при Запорізькій міській раді, Наталія Омельченко – директор Центру бізнес-освіти ЗНУ та ректор ЗНУ Сергій Тимченко.
У проведенні презентації також взяли участь представники Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, Запорізької торгівельно-промислової палати, Запорізького обласного центру зайнятості, Запорізького міського фонду підтримки підприємництва, викладачі та студенти ЗНУ, викладачі кусів та слухачі, що пройшли навчання на курсах Центру бізнес-освіти ЗНУ.
Розпочалось відкриття Інституту з вступного слова Директора Центру бізнес-освіти Наталії Омельченко, яка окреслила здобутки бізнес-освіти в ЗНУ – 400 слухачів курсів лише за два роки існування.
Продовжив виступ ректор ЗНУ професор Сергій Тимченко. «Мені радісно, що така потужна бізнес-структура сьогодні пішла шляхом пропаганди свого досвіду, бо дуже часто економічна освіта, нажаль, відокремлюється від реалій ринку», - зауважив він. Цікаво, що серед засновників Інституту підприємництва СISCO – представники Стенфордського університету, а саме з цією освітню установою ЗНУ вже не один рік плідно співпрацює.
Регіональний менеджер програми Інституту підприємництва СISCO в Україні Олександра Сизова підкреслила високу актуальність розвитку підприємницьких ресурсів у співпраці державних структур, бізнес компаній і некомерційних ресурсів: «Саме сьогодні країнам випав унікальний шанс провести переоцінку економічних процесів та стратегій управління, а їх громадянам – переглянути підходи до саморозвитку та інвестицій у себе. Проблема наших людей – короткозорість планувань. Ми не думаємо про завтрашній день. При цьому 50% нових приватних підприємств зникають вже через рік свого існування саме через нестачу спеціалізованих знань. Впроваджуючи програму інституту підприємництва СISCO, як програму не просто бізнес-освіти, а комплексний фаховий ресурс, який поєднає людей в єдиній мережі знань, зв’язків і технологій, ми втілюємо найуспішніші практики розбудови підприємництва заради задоволення потреб усіх учасників ринку».
Перші заняття в Локальному інституті підприємництва по курсу «Заснування бізнесу» плануються на 1 червня 2009. Навчальна програма курсу розрахована на 72 академічні години, які включають 2 аудиторних та 4 факультативних он лайн заняття. Формат навчання передбачає гнучкий графік, побудований у відповідності до можливостей слухачів. У проведенні занять будуть брати участь як штатні інструктори Інституту, так і запрошені лектори. При цьому деякі навчальні матеріали слухачам будуть надані в он-лайн-версії. Слухачам, які успішно пройдуть навчання, будуть видані сертифікати про закінчення Інституту підприємництва СISCO та свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразку за напрямком «Менеджмент організації».
На відміну від інших подібних ініціатив, програма Інституту підприємництва СISCO є соціально направленою, інноваційною програмою прикладної бізнес-освіти. Курси програми Інституту розроблені освітніми та бізнес-партнерами компанії СISCO – Корнельським університетом, Стенфордським університетом, компаніями MyOwnBusiness.org, Making Cents International та локалізовані підприємцями-практиками з урахуванням реальних умов реалізації підприємницької діяльності у регіоні. Навчання орієнтоване переважно на керівників та власників малого та середнього бізнесу. Але менеджери великих підприємств також можуть отримати відповіді на актуальні для них питання. Інститут підприємництва СISCO не лише навчає, але й консолідує навколо себе представників різноманітних державних, освітніх та бізнес-структур, тим самим формуючи спільноту професіоналів.

За додатковою інформацією про Інститут підприємництва СISCO можна звернутись до Наталії Олександрівни Омельченко за телефоном 289-41-35 та 80673928979.