Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародні стандарти журналістики в ЗНУ

Міжнародні стандарти журналістики в ЗНУ

15.09.2009 16:02 Факультет журналістики Іноземні гості Міжнародна співпраця

Цього тижня на факультеті журналістики в рамках угоди з Інститутом масової інформації перебуває французький журналіст, викладач та консультант пані Гаель Перьо, яка проводить семінар із сучасної газетної журналістики для студентів 3 і 5 курсів.

Програма семінару передбачає такі презентації: «Міжнародна журналістика», «Європейська спільнота: роль журналіста у висвітленні життя країн-учасниць». Цікавою особливістю занять є польовий досвід Гаель Перьо, поради майбутнім журналістам, як правильно поводити себе, якщо за тобою стежать, а також особливості роботи журналіста в зоні військового конфлікту.
Під час семінару студенти мають змогу здобути знання про принципи роботи, структуру та перспективи розширення Європейського союзу, про умови роботи кореспондента за кордоном, специфіку висвітлення міжнародної тематики в європейській та міжнародній пресі, обмінятись журналістським досвідом і отримати поради від фахівця-міжнародника.
Своїми враженнями від семінару поділилася студентка 3 курсу Анна Музалевська: «Особливо запам’яталась неформальна атмосфера спілкування, корисний досвід роботи журналіста-міжнародника, а також всі підводні течії цієї професії. Я зрозуміла, що дуже хочу в майбутньому працювати в цій нелегкій сфері».
Професійний досвід та специфіка роботи пані Гаель Перьо є доволі різноманітними: на сьогодні вона є кореспондентом видань «Le Journal du Dimanche», «L’Express», «La Croix» в Парижі, газет «La Tribune de Geneve», «24Години Lausanne» в Швейцарії, а також BBC Африка (служба французького мовлення). Крім того, вона займається дослідженням колишньої Югославії повоєнного періоду та поняття геноциду, має досвід роботи в зоні після військового конфлікту, спеціалізується на оглядах, викладає лекції та семінари з журналістики.
Нагадаємо, що минулого навчального року тренінги на факультеті журналістики проводила учасниця програми ім. Фулбрайта, позаштатний кореспондент газети “The New York Times” Христина Демкович.

Олена Переверзєва

Схожі новини