Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав німецький посол

ЗНУ відвідав німецький посол

18.09.2009 12:25 Іноземні гості Міжнародна співпраця

Вчора у Запорізькому національному університеті побував Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, доктор Ганс-Юрген Гаймзьот. Зустріч зі студентами та викладачами ЗНУ проходила в рамках офіційного візиту німецької делегації до міста Запоріжжя.

Пан Ганс-Юрген Гаймзьот повідомив, що відтепер отримати закордонну візу жителям нашого регіону буде легше, оскільки в Донецьку відкриється перше в Україні Генеральне консульство Німеччини. Приділив увагу посол і деяким політичним питанням, зокрема, нагадав, що 27 вересня в Німеччині відбудуться чергові парламентські вибори.
В ході зустрічі були визначені перспективи майбутньої співпраці в сфері науки, освіти, культури та бізнесу. Так, нещодавно між нашим вишем та торгово-промисловою палатою м. Магдебурга була укладена безстрокова угода про співпрацю, що свідчить про високий рівень довіри в наших відносинах. Окрім цього, 9 листопада в ЗНУ відбудеться міжнародна наукова конференція, присвячена 20-річчю падіння Берлінської стіни. За словами ректора ЗНУ Сергія Тимченка, університет збирається ініціювати встановлення пам’ятника видатному фундаторові європейської моделі освіти в Запоріжжі барону Миколаю Корфу.
На зустрічі був присутній і керівник проекту відродження будинку-музею німців-колоністів, син олімпійського чемпіона, депутат обласної ради Руслан Жаботинський. Руслан Леонідович зазначив, що найкращий засіб для налагодження міжнаціональних взаємин – туризм, а німці – нація, яка подорожує більше за інші.

Довідка: Німецька делегація вирішила відвідати наш виш невипадково – ЗНУ протягом багатьох років співпрацює з культурними товариствами, благодійними фондами та іншими організаціями Німеччини. За останні 15 років було реалізовано більше 20 проектів в галузі освіти і культури. Більше 80 науковців та 25 студентів отримали можливість стажуватись в провідних наукових установах Німеччини, відвідати наукові конференції в рамках угоди з представництвом Гете Інституту в Запоріжжі. В ЗНУ відкрита магістратура з перспектив соціального включення за програмою Socrat-Erasmus, а також лабораторія лікувальної педагогіки для дітей з особливими потребами.

Олена Переверзєва

Більше фото дивіться тут:

Схожі новини