Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Анатолій Гриценко відвідав ЗНУ

Анатолій Гриценко відвідав ЗНУ

22.09.2009 13:51 Політологія Посадові особи

Вчора Запорізький національний університет відвідав голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко. Зустріч проходила в рамках проведення політологічного клубу, який постійно діє на базі факультету соціології та управління ЗНУ.

На засіданні політологічного клубу студенти та викладачі мали змогу поспілкуватись з політиком на теми зовнішніх аспектів національної безпеки України, пріоритетів зовнішньої та внутрішньої політики, отримати вичерпні відповіді на найбільш хвилюючі запитання політичних реалій сьогодення. В своєму виступі Анатолій Гриценко торкнувся питань двосторонніх відносин між Україною та Росією. На його думку, тему воєнного конфлікту між нашими країнами, якою дуже часто спекулюють, взагалі можна не розглядати, адже «війна між Україною та Росією – це катастрофа для всієї Європи з усіма економічними та соціальними наслідками», - переконаний екс-міністр оборони.
Стратегічним орієнтиром в зовнішній політиці Анатолій Гриценко вважає інтеграцію до вищих життєвих стандартів, тобто до європейських цінностей, які забезпечать гідні умови нашим громадянам. В той же час політик наголосив на тому, що наша держава ще не готова вступити до НАТО чи ЄС.
Також на засіданні обговорювались тема консолідації політичної думки з питань зовнішньої політики, яка, на думку голови Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, можлива тільки за умови зміни виборчої системи і оновлення політичної еліти.
Підсумовуючи свій виступ, Анатолій Грищенко зазначив: «Головне завдання для України сьогодні – знайти своє місце на світовій арені».

Олена Переверзєва

Схожі новини