Студенти Гліб Вайнраух та Максим Ніколайчук із факультету менеджменту будуть представляти наш виш у Європейському молодіжному парламенті. Гліб Вайнраух поїде на регіональну сесію – у м. Еспо (Фінляндія) восени 2009 року, а його товариш Максим Ніколайчук в м. Тромзе (Норвегія) навесні 2010 року.
Таку можливість вони отримали під час Національної сесії Європейського молодіжного парламенту «Пошук шляхів подолання економічної кризи в Україні», що проходила з 10 по 13 вересня у Сумах. Старшокласники та студенти зібралися, аби висловити свою точку зору на актуальні проблеми сьогодення.
Представники ЗНУ – студентки факультету соціології та управління Тетяна Гладун, Анастасія Битко і Вікторія Грубась; майбутні менеджери Гліб Вайнраух, Максим Ніколайчук, Анастасія Ольховнікова – взяли активну участь у роботі різних комітетів. Протягом чотирьох днів вони співпрацювали із ровесниками з усіх регіонів України, а також іноземними координаторами проекту - модераторами з Німеччини, Італії, Грузії, Азербайджану. Молодь намагалася знайти відповіді на питання майбутнього розвитку України та Євросоюзу, збереження продуктивної співпраці з Росією. Мовне питання не стало на заваді, адже під час сесії усі її учасники спілкувалися виключно англійською мовою навіть під час перерв.
У результаті такої роботи кожен комітет подав свою резолюцію, яка містила ідеї та рішення нагальних політичних, економічних, соціальних та культурних проблем нашої країни. Після цього відбулась презентація і захист резолюцій на Генеральній асамблеї. Цього року після трьох кіл дебатів, що включали дебати, критичні зауваження та уточнення, були прийняті резолюції усіх комітетів. А це – свідчення відповідального ставлення молодих парламентаріїв до своєї праці. У майбутньому резолюції будуть передані до Європарламенту як ініціатива молоді.
Як розповіла студентка магістратури факультету соціології та управління Тетяна Гладун, відбір на участь в засіданні Європарламенту проводився на конкурсній основі. Усі представники ЗНУ минулого навчального року взяли участь у «Interrail», організованому студенткою історичного факультету Катериною Єгоровою, - ознайомлювальній сесії парламенту, яку провели на базі нашого вишу. Потім відправили свої аплікації – набір документів – на адресу організаторів, зазначивши, чого чекають від своєї участі у цьому заході. Сама ж участь в засіданні Парламенту не лише дала змогу вдосконалити знання англійської, але й набути важливого досвіду та познайомитися із цікавими особистостями.
Тож якщо ви маєте активну громадську позицію і бажаєте взяти участь в засіданнях Європейського молодіжного парламенту, заходьте на сайт Міжнародної молодіжної громадської організації ЄМП www.eyp-ua.org.
Таміла Тарасенко