Проблема адаптації державного управління до стандартів Європейського Союзу та реформування підготовки і перепідготовки державних службовців є дуже актуальною для нашої країни. Про це свідчить те, що на Перші всеукраїнські громадські слухання «Політико-правове забезпечення державної служби та служби в органах місцевого самоврядування» завітали політики та науковці з усіх регіонів України. До складу делегації від запорізької області увійшли і представники нашого університету.
Узагалі, делегацію із Запорізької області визнали однією із найбільш представницьких. До неї увійшли представники Управління державної служби в Запорізькій області, Держкомітету України із питань регуляторної політики та підприємництва в запорізькій області, Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, науковці з місцевих ВНЗ. Включення викладачів Запорізького національного до її складу не випадкове. Адже на юридичному факультеті діє досить потужна наукова школа з адміністративного права. Тож участь у цьому заході – свідчення про визнання заслуг наших викладачів.
Декан юридичного факультету професор Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри конституційного та трудового права Руслан Сінєльнік та доцент цієї кафедри Ілля Скрівський, доцент кафедри адміністративного та господарського права Павло Лютіков і старший викладач цієї кафедри Роман Кукурудз взяли участь в роботі секції, де обговорювалися основні напрямки удосконалення чинного законодавства. У полі зору виступаючих були нормативні акти, присвячені державній службі та службі в органах місцевого самоврядування. Завітав на це секційне засідання і доцент кафедри соціальної філософії та управління нашого ВНЗ Олександр Краснокутський. А декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський під час роботи іншої секції досліджував політичні та правові аспекти забезпечення державного управління.
Про важливість цього заходу свідчить те, що на базі Одеської юридичної академії зібралися посадові особи Секретаріатів Президента України та Кабінету Міністрів, представники Апарату Верховної Ради України, Конституційного та Адміністративного судів України, обласних держадміністрацій, органів виконавчої влади, вищих навчальних закладів, наукових установ тощо.
Учасники заходу змогли прослухати доповіді докторантів університету Саламанки (Іспанія). Іноземні представники поділилися досвідом своєї країни щодо створення самоуправління на місцевому рівні. За результатами роботи присутні ухвалили резолюцію. Зокрема, запропонували зробити такі зібрання щорічними та присвоїти їм почесне звання Рішельєвських слухань. Також у якості пілотного проекту підписано Угоду про співробітництво у сфері розвитку персоналу та професійного навчання державних службовців між спеціалізованими установами та місцевими органами влади Одеси. У майбутньому планується заключити такі угоди у всіх областях України.
Серед пропозицій, висунутих на розгляд Верховної Ради, – зробити обов’язковою умовою кар’єрного зростання держслужбовців постійне підвищення їхньої кваліфікації. Також планується здійснювати їхню перепідготовку не кожні п’ять років, як раніше, а що три роки.
Усім учасникам презентували «Науково-практичний коментар про Державну службу». За словами декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць, це – унікальний посібник, де велику увагу приділено практиці. Тому він зацікавить як студентів, так і юристів-практиків.