Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародні освітні програми обміну IREX - шанс для студентів

Міжнародні освітні програми обміну IREX - шанс для студентів

15.10.2009 14:24 Освітня програма Міжнародна співпраця міжнародний відділ

14 жовтня в ЗНУ відбулась презентація міжнародних освітніх програм IREX. Про можливості участі в програмі обміну для студентів перших трьох курсів UGRAD і програмі навчання в магістратурі Muskie розповіла координатор програм IREX Ірина Мірошниченко.

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD) надає можливість студентам першого, другого та третього курсів навчатися протягом одного академічного року в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США. Програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (Muskie) надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеня магістра громадянам України, а також громадянам пострадянського простору. Учасники мають можливість навчатися за повною університетською програмою протягом одного року без отримання сертифіката і двох років для отримання диплома магістра. Крім того, вони мають можливість брати участь у стажуванні по закінченню навчання, яке триває 3 місяці, і здобувати практичний досвід роботи за кордоном.
За словами Ірини Мірошниченко, учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу, який передбачає заповнення аплікаційної форми, проходження інтерв’ю у відбірковому комітеті в Києві, складання іспитів TOEFL, GRE або GMAT в залежності від обраної спеціальності, написання трьох есе і двох рекомендаційних листів.
Програми IREX фінансуються Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, кінцеві терміни подання анкет: 10 грудня до 17.00 (для програми UGRAD) і 2 листопада (для програми Muskie).
Своїми враженнями і досвідом навчання за програмою UGRAD в Беріа Коледжі у США поділилась студентка біологічного факультету ЗНУ Марина Псьол: «Ці програми дають можливість отримати не тільки якісну освіту і професійний досвід роботи, але і можливість помандрувати, познайомитись з американською культурою з середини, взяти участь в національних святах, різних спортивних і культурних заходах, це широкі можливості контактів з випускниками програми з різних куточків світу і шанс розказати світу про Україну. Також програма передбачає волонтерську роботу, різноманітну суспільно-корисну і благодійну діяльність».
Про детальну інформацію про перелік спеціальностей, вимоги до учасників, критерії відбору, умови фінансування, особливості американського академічного навчання та правила поведінки під час навчального процесу ви зможете дізнатись на сайті www.irex.ua. Документи на участь у програмі можна також подати он-лайн.

Довідка: IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) - це міжнародна неприбуткова організація, що адмініструє інноваційні програми для розвитку лідерського потенціалу з метою покращення якості освіти, посилення впливу незалежних ЗМІ та сприяння розвитку плюралістичного громадського суспільства. З часу свого заснування у 1968 році, IREX щороку витрачає на програми приблизно 50 мільйонів доларів. В організації працює понад 500 професіоналів у різних куточках світу. IREX та IREX-Europe адмініструють програми та надають консультації у більш ніж 50 країнах.

Олена Переверзєва