Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Видавництво «Грані-Т» в гостях у філологів

Видавництво «Грані-Т» в гостях у філологів

15.10.2009 14:37 Філологічний факультет Візит визначних людей

Викладачі та студенти філологічного факультету ЗНУ зустрілися 15 жовтня з відомою українською письменницею Лесею Ворониною та представниками видавництва «Грані-Т», що спеціалізується на дитячій літературі.

Представляючи гостей присутнім, декан філологічного факультету Тамара Хом’як зазначила, що, певно, серед студентів знайдуться ті, хто читав книги пані Ворониної або ж виписував журнал «Соняшник», який вона очолювала впродовж майже 17 років. І справді, судячи із реакції аудиторії та запитань студентів, вони таки непогано знайомі із творчістю письменниці. Леся Воронина поділилася із присутніми своїм баченням того, як зробити україномовну книжку конкурентоспроможною: продукція наших видавництв повинна бути найкращою, у тому числі, і в оформленні, - тільки тоді зможе знайти свого читача. Саме така висока планка стояла і перед редакцією журналу «Соняшник». Коли ж три роки тому стало зрозуміло, що через фінансові негаразди її доведеться знизити, видавці пішли іншим шляхом, припинивши взагалі його видавати.
Так само вимогливо підходить до випуску книжок і видавництво «Грані-Т», із яким зараз співпрацює пані Воронина. Наприклад, подарункове видання казок Ганса Християна Андерсена в її обробці з ілюстраціями Катерини Штанко здобуло перше місце у номінації «Література для дітей та підлітків» цьогорічного Міжнародного конкурсу «Искусство книги» (Москва). А також ця книга – єдина від України – номінована на здобуття Всесвітньої премії імені Андерсена.
Гості університету також розповіли про інші твори письменниці та проекти видавництва. Серед них і про ті, у яких бере участь багато сучасних письменників, зокрема, тих, хто відомий насамперед своєю творчістю для дорослих.
Насамкінець мова зайшла про єдиний в Україні конкурс на найкращі прозові твори для дітей «Золотий лелека», журі якого очолює Леся Воронина. Оскільки прийом робіт триває до 1 грудня, усім, хто бажає спробувати себе у якості дитячого письменника, запропонували взяти в ньому участь. Детальніше про умови конкурсу можна дізнатися за посиланням: www.grani-t.com.ua/ukr/golden_stork/

Таміла Тарасенко