Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тема козацтва - завжди актуальна

Тема козацтва - завжди актуальна

16.10.2009 14:10 Історія наукова конференція міжнародна конференція козацтво

16 жовтня у ЗНУ розпочалась міжнародна наукова конференція «Військо Запорізьке як символ свободи і незалежності». Організаторами заходу виступили Інститут політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Запорізький національний університет, історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» та Музей гетьманства.

«Військо Запорозьке як символ свободи та незалежності» – ця тема стала предметом обговорення українських та російських дослідників. Загалом, конференція зібрала 44 науковці із Запоріжжя, Дніпропетровська, Вінниці, Чернігова, Києва, інших міст України та з Москви. Пленарне засідання розпочалось з вітального слова проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи професора Федора Турченко. Привітав присутніх і ректор ЗНУ доктор історичних наук, професор Сергій Тимченко. Ректор зазначив: «Військо Запорізьке – унікальне явище у світовій історії. Багато демократичних традицій засновано саме тут. Американці і поляки хизуються своїми конституціями, вважаючи їх першими. Проте майже за півстоліття до них написав свою конституцію Пилип Орлик».
Із науковими доповідями виступили доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії слов’ян Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Сергій Леп’явко, доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, представник Блоку Юлії Тимошенко в Запорізькій області Володимир Кривошея, доктор історичних наук, професор кафедри історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Дніпропетровського національного університету Ірина Ковальова, кандидат історичних наук, доцент кафедри історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ Володимир Мільчев.
Перед початком заходу та по його закінченні усі присутні мали змогу придбати книжки Олега Репана, Вітора Гулі, Вадима Щербаківсткого та інших - дослідників козацтва, більшість з яких були присутніми на конференції. Після закінчення пленарного засідання конференція продовжилась круглим столом на тему «Роль козацької еліти в історії Гетьманщини та Січі» та екскурсією островом Хортиця.

Катерина Гопенко

Схожі новини