Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Артек»: літо на межі дитинства і дорослості

«Артек»: літо на межі дитинства і дорослості

17.09.2009 09:57 практика

Для багатьох студентів робота в дитячому оздоровчому таборі «Артек» - чудова нагода спробувати себе в ролі педагога, познайомитися із цікавими людьми і водночас відпочити.

Саме цими міркуваннями керувалися студенти Запорізького національного університету, які цього року вирушили до «Артеку». А це – Марія Ніколаєва (біологічний факультет), студентка факультету соціології та управління Ольга Зімакова, майбутні юристи Світлана Ковальова, Єлизавета Тихонська, Юрій Адаменко й Євген Панькін. Усі вони працювали вожатими у таборі «Річному» - одному із складових комплексу «Артеку». Що цікаво, жоден із них не мав попереднього досвіду праці у ролі вожатого і не був у цьому таборі в шкільному віці.
Нещодавно Марія Ніколаєва, Ольга Зімаковва та Єлизавета Тіхонська повернулися із останньої, вересневої зміни. Інші студенти приїхали до Запоріжжя раніше. Тож саме час підвести деякі підсумки та більше дізнатися про їхні враження.
Звісно, «Артек» - то особливий табір. Його керівництво вбачає своє завдання у тому, щоб діти та вожаті за час зміни перетворилися на одну дружну родину. Тож завдання вожатих не зводиться лише до контролю за школярами чи до керування ними під час організації заходів.
Саме тому спершу на вожатих чекає курс «молодого бійця»: інтенсивне десятиденне навчання, під час якого вони знайомляться із місцевими фольклором, розпорядком, опановують тонкощі педагогічної майстерності. Попри це, перша зміна виявилася справжнім екзаменом на міцність. Та зараз усі наші, згадуючи літо, розповідають не про напружений графік роботи та клопоти і хвилювання, а про цікаві заходи та події.
А це – традиційні «Дитяче Євробачення», День народження «Артек»у, кінофестиваль, під час якого мешканці табору змогли зустрітися із відомими кінодіячами та побачити нові стрічки, багато різноманітних конкурсів. Адже в таборі створені всі умови, щоб діти не лише відпочили, але й розкрили свої таланти. І завдання вожатих – допомогти їм у цьому.
Із тим більшою гордістю демонструють студенти свої грамоти, отримані ними та їхніми вихованцями за різноманітні досягнення. А Марія Ніколаєва із гордістю розповідає, що під час останньої зміни її загін (Юні інспектори руху та КВН-щики) виграв конкурс на найкращу кричалку про ДАЇ і був премійований екскурсією на елітну базу відпочинку «Дубрава».
Усі згадані студенти запевняють, що мріють і наступного року літо провести вожатими в «Артеку».

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини