Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Крок у майбутнє» вперше в Запоріжжі

«Крок у майбутнє» вперше в Запоріжжі

03.12.2009 10:07

Вчора у стінах академічного театру ім. Магара відбулась історична подія. Вперше на запорізький землі було проведено інтегрований концерт «Крок у майбутнє». Головна мета цього заходу - активізувати творчу молодь, яка має певні фізичні вади. Ініціатором заходу виступив Запорізький обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії».

Один з організаторів заходу, викладач ЗНУ Євгеній Клопота зазначив, що українська влада повинна допомагати інвалідам не тільки видачею трості та годинника, але давати можливість розвиватись талановитим людям, які мають певні фізичні обмеження.
Учасниками концерту були люди від 19 до 35 років, що приїхали у Запоріжжя з різних міст України – Сімферополя, Дніпродзержинська, Києва, Луганська. Серед них багаторазові лауреати різноманітних конкурсів. Наприклад музиканти Валентин та Михайло Золотухіни були учасниками фестивалю «Червона Рута-2009».
Одну з головних думок концерту висловив вокаліст із Києва Ігор Кушнір: «Ми вас не бачимо, але відчуваємо». Атмосфера, яку створили музиканти підтвердила ці слова. Геннадій Суменков з Дніпродзержинська, що відкривав фестиваль з піснею Френка Синатри «Мій шлях» («My way») своїми феноменальними вокальними даними довів, що люди, які виходили на сцену театру ім. Магара, обрали свій шлях у житті. Юнак, що тільки-но закінчив школу, кілька разів зривав бурні овації своїм чудовим голосом. Як не аплодувати стоячи і учасникам гурту «Ритм», які не чують музику, але танцюють під нею так, що можна тільки дивуватись? Яскраве іспанське фламенко зачепило своїм пристрасним виконанням багатьох глядачів, як і Ігор Панченко, який виконав класичну пісню Led Zeppelin.
Найголовніше, що повинні були зрозуміти глядачі концерту і що зазначив у своїй короткий промові Владика Василій, що люди з вадами здоров’я нічим не відрізняються від інших людей і мають право розвивати свої таланти на рівні з усіма.

Олександр Карпюк