Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологи ЗНУ відзначили ювілей знакової лінгвістичної праці

Філологи ЗНУ відзначили ювілей знакової лінгвістичної праці

09.12.2009 11:27

Приємно, що навіть об’єктивні причини, через які студенти зараз змушені надолужувати тритижневий карантин, не позначилися на їх науковій активності. Так, майбутні філологи вирішили провести навчальну науково-практичну конференцію, включену до плану святкування Тижня української мови, сьогодні, 9 грудня.

Студенти першого, третього та четвертого курсів напряму підготовки «Українська мова та література» зібралися разом на заході, приуроченому до 40-річчя виходу у світ відомої науково-популярної брошури «Слово мовлене» видатного вітчизняного мовознавця професора Михайла Жовтобрюха. Запросили на конференцію і третьокурсників спеціальності «Російська мова та література».
Вибір теми для наукового зібрання не був випадковим. Адже блискучий мовознавець, що володів 14 мовами, автор більш ніж 300 наукових праць протягом шести років (з 1931 до 1937) викладав у Запорізькому державному педагогічному інституті. На цей час припадає кілька його відомих наукових публікацій. Про це йшлося у вступному слові організатора заходу, доцента кафедри української мови Наталії Зубець.
«Патріарх українського мовознавства» - так називалася доповідь Оксани Приймаченко, у якій йшлося про життєвий і творчий шлях Михайла Жовтобрюха. Ця назва запозичена із книги учня вченого, Миколи Степаненка, який зараз очолює Полтавський державний педагогічний університет. Перед присутніми виступила зі своїми спогадами ще одна учениця Михайла Жовтобрюха – доцент кафедри російської філології Галина Томиліна, яка свого часу під його керівництвом писала кандидатську дисертацію. А Наталія Зубець процитувала уривки зі спогадів про Михайла Жовтобрюха ще одного його знайомого, завідувача кафедри загального та слов’янського мовознавства, професора Віктора Чабаненка.
Більше про питання орфоепії у науковій діяльності Михайла Андрійовича та про зміст згадуваної брошури «Слово мовлене» йшлося у доповідях Катерини Мірошниченко та Марини Юдіної.
Не менше зацікавила присутніх практична частина заходу. Анастасія Ковальчук та Тетяна Мельник спільно створили мовний портрет студентів першого курсу філологічного факультету. Дівчата звернули увагу не лише на особливості та недоліки спілкування між їхніми однолітками, але й спробували з’ясувати їхні причини.
Також перед аудиторією виступили переможці цьогорічного конкурсу серед першокурсників на кращий поетичний та прозовий твір, присвячений українській мові. Студенти ж четвертого курсу майстерно зіграли сценку, у якій йшлося про красу та багатство нашої рідної мови.

Таміла Тарасенко