Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті завершився перший етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

На біологічному факультеті завершився перший етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

24.12.2009 16:16

На біологічному факультеті провели перший тур (вишівський) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Підставою для цього став наказ Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук». 17 грудня студенти представили свої конкурсні роботи. Доповіді супроводжувалися презентаціями, підготовленими учасникам заходу. Усього конкурсна комісія розглянула 20 досліджень молодих науковців.

Студенти представили експериментальні роботи за напрямками: «хімічні науки»; «біологічні науки»; «екологія і охорона навколишнього середовища»; «клінічні аспекти медицини».
Кращих серед молодих науковців факультету визначало журі у складі 8 професорів кафедр біологічного факультету. Очолювала конкурсну комісію декан біологічного факультету професор Людмила Омельянчик. Також оцінювали доповіді конкурсантів завідувач кафедри фізіології з курсом цивільної оборони професор Віталій Єщенко; завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології професор Валентина Бовт; завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології професор Валерій Домніч; завідувач кафедри імунології та біохімії професор Надія Колісник; завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин професор Віктор Лях; професор кафедри імунології та біохімії Олександр Фролов і професор кафедри хімії Олександр Бражко.
За результатами змагання комісія визначила імена тих, хто буде захищати честь ЗНУ на наступних турах Всеукраїнського конкурсу. За напрямом «Хімічні науки» кращими визнали п’ятикурсницю Олену Миронову, яка досліджувала «Газоутворюючі домішки в дисперсних системах титану»; студентку четвертого курсу Анну Куропятникову («Визначення ванадію, молібдену і вольфраму в сталях і сплавах на нікелевій основі»). А також – Ганну Литовченко (тема роботи – «Вплив фальсифікації молока на фазові рівноваги в системах вода-білки знежиреного молока-полісахарид»). Науковим керівником перших двох робіт виступила старший викладач кафедри хімії Ніна Синяєва, а останньої - її колега Наталія Лашко.
За напрямом «біологічні науки» ЗНУ в другому турі буде представляти студентка п’ятого курсу Олена Харченко, яка під керівництвом професора Віктора Ляха вивчала «Створення низькорослого вихідного матеріалу соняшника для декоративного напрямку». А також магістрантка Олена Мазай із працею «Використання краніологічних показників у біоіндикаційних дослідженнях» (науковий керівник - доцент Наталія Лебедєва) і студентка п’ятого курсу Ангеліна Чемерис. Остання досліджувала «Фауну та морфометрію гідродактилідних моногеней кефалевих риб Азово-Чорноморського реґіону» під керівництвом доцента Володимира Сарабєєва.
За напрямом «Екологія і охорона навколишнього середовища» відзначили роботу Олександри Драної «Вплив сульфату міді на зміни вмісту цинку в передміхуровій залозі тварин різного віку» (науковий керівник – професор Віталій Єщенко). Також представляти виш у другому турі конкурсу Альона Лічкус із дослідженням «Гематологічні показники при патологічному перебігу вагітності жінок Запорізького промислового регіону» (керівник – доцент Наталія Григорова) й Антон Гурський (тема роботи – «Зооценози біоплівки природних та штучних субстратів та можливість їх використання для очищення поверхневих вод»; науковий керівник – Костянтин Домбровський).
Не менш важливими виявилися дослідження за напрямком «Клінічні аспекти медицини». Вікторія Мельничук досліджувала «Вміст цинку та секреторного матеріалу в нейтрофілах крові осіб при коронарній недостатності» (керівник – доцент Наталія Григорова). Олена Левченко зосередила увагу на «Біохімічних та імунологічних показників у хворих на вірусний гепатит С». ЇЇ науковим керівником виступив професор Олександр Фролов. Анжела Кравцова обрала темою дослідження «Особливості лабораторних показників периферичної крові хворих на хронічний туберкульоз із супутньою ВІЛ-інфекцією». Керівником цієї роботи стала доцент Віри Копійка.
Приємно відзначити, що серед учасників і переможців були як студенти денного, так і заочного відділення.

Біологічний факультет ЗНУ