Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели семінар із підготовки до ЗНО з біології та хімії

У ЗНУ провели семінар із підготовки до ЗНО з біології та хімії

04.02.2010 11:32 Біологічний факультет семінари Зовнішнє незалежне оцінювання

У Запорізькому національному університеті відбувся науково-методичний семінар із підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з біології та хімії. Представники біологічного факультету зібрали більше п’ятдесяти вчителів запорізьких навчальних закладів середньої ланки освіти, аби проаналізувати результати минулорічного тестування та визначити найбільш плідні шляхи підготовки абітурієнтів до цьогорічних випробувань.

Вітаючи вчителів у стінах ЗНУ, перший проректор Олександр Бондар висловив сподівання на плідну роботу усіх учасників заходу. Адже викладачі ЗНУ проаналізували результати минулорічних тестів, що пройшли на базі нашого університету. Ці ж завдання були аналогічними до тих, що використовувалися під час державного ЗНО.
Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик відзначила, що підготовка високопрофесійних фахівців – спільна справа вчителів та викладачів ВНЗ. Тож разом їм слід виробити спільну стратегію ефективної підготовки старшокласників до проходження тестування.
Про можливі шляхи подолання психологічних проблем старшокласників йшлося у виступі відповідального секретаря приймальної комісії ЗНУ Ірини Бакаленко. Зокрема Ірина Миколаївна відзначила, що всі учасники семінару отримають зошити для ЗНО та бланки, що використовувалися при державному тестуванні в минулих роках. Вже це допоможе школярам не губитися і не допускати помилок при заповненні бланків.
Також у виступі Ірини Бакаленко мова йшла про зміни, внесені до цьогорічних умов вступу, а також про безкоштовні тренінги із ЗНО, що вже другий рік проходитимуть на базі нашого університету.
Вчителям розповіли про особливості відповідних минулорічних тестувань. Доцент кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Олена Войтович проаналізувала тестування з біології. При цьому вона зупинилася на структурі тестів й приділила особливу увагу типовим помилкам абітурієнтів. Зокрема, зупинилася на неправильних відповідях, спричинених незнанням винятків із правил чи неуважністю учнів і схильністю до стандартних відповідей.
Доцент кафедри хімії Михайло Завгородній відзначив, що минулого року 14,4% школярів не набрали достатньої кількості балів під час тестування із хімії. Він попрохав присутніх звернути увагу на невміння абітурієнтів виконувати задачі з розрахунками. На його думку, лише систематичні тренінгові тестування протягом навчального року зможуть підготувати старшокласників до успішного проходження ЗНО.
Також учасникам семінару прочитали лекції із проблемних питань сучасної біології та хімії. Вчителі отримали навчальні посібники, до авторських колективів яких увійшли вчені ЗНУ. Всі охочі також могли ознайомитися із тематичною виставкою, на якій колектив наукової бібліотеки Запорізького національного презентував методично-навчальні посібники, необхідні під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Таміла Тарасенко

Схожі новини