18 лютого на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбувся регіональний з’їзд представників наукових організацій вищих навчальних закладів України. Ініціатива проведення цього заходу належала Студентському науковому товариству цього університету та Українській асоціації студентського самоврядування.
Уперше за всі роки його існування на подібний з’їзд запросили Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ. Також учасниками заходу стали представники наукових товариств Донецька, Дніпропетровська, Горлівки, Житомира, Києва, Полтави та Харкова.
На урочистому відкритті виступив проректор з наукової роботи ХНУ, який зазначив, що нещодавно Харківський національний університет ім. В.Н. Кармазіна отримав статус дослідницького. Неабияк сприяло цьому саме Студентське наукове товариство цього університету. Саме про це, а також про діяльність товариства йшлося у презентації голови правління СНТ Олександра Чабана. Якщо порівнювати структуру конференції СНТ цього університету зі структурою НТСА ЗНУ, то вони схожі між собою: харківське студентське наукове товариство під керівництвом голови Правління діє на рівні університету та факультетів. Однак до його складу не входять аспіранти. До речі, це уточнення стосується й інших наукових товариств, представлених на з’їзді. Харківське СНТ існує з 1936 року, до його складу входять 20 СНТ факультетів, 8 наукових гуртків. До речі, члени цього товариства мають 50% знижку при сплаті за проживання в гуртожитку та окрему аудиторію для роботи, якою НТСА ЗНУ, на жаль, похвалитися не може.
Під час засідання круглого столу, присвяченого темі: «Роль, функції та шляхи розвитку студентських наукових організацій» була представлена діяльність і Науково товариства студентів і аспірантів ЗНУ. Зацікавлення та схвальну оцінку присутніх викликали інформаційні бюлетені НСТА ЗНУ «Науковець» та «Аспірант». Слід зазначити, що незважаючи на бажання самих студентів, наукові товариства діють не в усіх вітчизняних навчальних закладах.
Учасники заходу дійшли думки про необхідність підписання усіма присутніми Угоди про співробітництво студентських наукових об’єднань. Метою такого співробітництва стане проведення спільних наукових заходів, обмін інформацією з питань освіти та науки та створення спільного інформаційного простору.
За результатами активного обговорення актуальних проблем науки та освіти, діяльності наукових товариств ВНЗ України учасники з’їзду ухвалили резолюцію. Найближчим часом планується проведення Міжнародного форуму наукових товариств у Севастополі (21-23 травня цього року).
Сподіваємося, що за подальшої підтримки з боку адміністрації ініціатив НТСА ЗНУ, ми зможемо представити діяльність товариства вже на міжнародному рівні.
Голова НТСА ЗНУ Світлана Сириця