Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Гості ЗНУ : п’ятдесят років після випуску

Гості ЗНУ : п’ятдесят років після випуску

25.06.2010 15:50

Вчора до музею історії Запорізького національного університету завітала незвичайна екскурсія. Випускники філологічного факультету 1960 року вирішили не лише зібратися разом, згадати про студентські часи та викладачів, але й дізнатися більше про минуле та сьогодення рідного вишу.

Зустрітися із добрими знайомими зібралося близько півтора десятка чоловік. Гості подарували музею ЗНУ тематичний колаж, а один з них – поет Олександр Дробаха – презентував музею свою книгу «Чар-цвіт руки» з дарчим написом.
Спеціаліст Центру виховної та культурно-масової роботи ЗНУ Ольга Недобер, проводячи для гостей екскурсію музеєм, попрохала їх поділитися спогадами про роки свого навчання. Випускники з радістю повідомили немало цікавих фактів про події та персоналії тих часів.
У 1960 році філологічний факультет Запорізького державного педагогічного інституту закінчили 4 юнаки та 56 дівчат. Це - другий випуск філологічного факультету (об’єднаний мовно-літературний факультет ЗДПІ й факультет мови та літератури, переведений з Мелітополя). У результаті випускники отримали дипломи філологів широкого профілю (саме так називалася тоді їхня спеціальність, що давала право крім української мови та літературу викладати й іноземну мову). Крім того, вони - перші, хто розпочав навчання вже у відбудованому після Другої світової війни першому корпусі ЗДПІ.
Ініціаторами зустрічі стали випускниці того року Олена Чабаненко та Ніна Передєла. До речі, для декого із присутніх ця зустріч із колишніми однокурсниками стала першою після закінчення вишу.

Таміла Тарасенко