Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ шукали чинники стабілізації економіки регіонів

Науковці ЗНУ шукали чинники стабілізації економіки регіонів

23.09.2010 17:26

23 вересня, у рамках Тижня економічного факультету, відбулося засідання круглого столу, присвячене проблемі «Інноваційно-інвестиційної діяльності як чинника стабілізації економіки регіонів та держави».

На захід завітали високоповажні гості, експерти в економічній галузі: німецький професор, директор Facility management Вольфганг Шмаль, бізнес-тренер, консультант з питань сталого розвитку Наталія Олейнікова, виконавчий директор ТБ «Хонда» Олег Чайка, фінансовий директор ТОВ «Спецремстройсервіс» Ольга Голубєва, співзасновник компаній «Арсенал», правління Запорізької обласної Асоціації спеціалістів із нерухомості Юрій Метрик, начальник Управління Пенсійного фонду України Орджонікідзевського району м. Запоріжжя Олександр Лепьохін. Також там були присутні викладачі Запорізького національного університету і Класичного приватного університету.
Робота круглого столу тривала за чотирма секціями в рамках діяльності студентського наукового гуртка кафедри фінансів та кредиту. Під час проведення заходу зі своїми науковими доповідями мали змогу виступити студенти різних курсів.
Під час вступного слова декан економічного факультету Алла Череп привітала присутніх з 80-річним ювілеєм нашого вишу та тижнем економічного факультету: «Наша мета полягає у тому, щоб студенти бачили економічні проблеми нашої держави. Також вони можуть запропонувати свої варіанти вирішення цих питань. Їх пропозиції будуть включені до резолюції у вигляді практичних рекомендацій щодо вирішення проблем розвитку економіки». Також Алла Василівна наголосила на важливості для нашого міста і держави у розмежуванні таких понять, як «інновація» та «інвестиція».
Виступаючи перед учасниками заходу, Олександр Лепьохін зазначив, що в Україні показник державних підприємств, на жаль, уже нижчий за встановлені 20%. «Якщо не буде підтримки держави, то і вклади інвесторів у промисловість зникнуть», - зазначив гість.
Наталія Олейнікова, розповідаючи про Інтернет-магазини, погодилася з Олександром Васильовичем, додавши: «Підприємці у нашому місті, та в Україні в цілому, не готові до інвестування. Це і є головною проблемою економічної політики. Їм потрібно захотіти щось робити, перестати боятися змін, навчитися їх сприймати. Тоді і результати не змусять чекати на себе».
У результаті розгляду питань впливу інвестування та інноваційної діяльності на економіку держави доповідачі запропонували низку рекомендації для Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Міністерства економіки України, Міністерства освіти і науки України та інших владних структур.
Учасники засідання при складанні резолюції мали змогу висловити свою точку зору на вирішення актуальних економічних питань. Алла Череп пообіцяла, що усі вони будуть враховуватися під час остаточного укладення документу.

Марія Соболевська