Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тиждень української мови розпочали вшануванням відомих науковців

Тиждень української мови розпочали вшануванням відомих науковців

02.11.2010 16:47

Ось уже 15 років представники філологічного факультету ЗНУ влаштовують Свято української мови, приурочене до Дня української писемності та мови. Щоразу Тиждень української мови розпочинається інакше. В активі факультету – публічні лекції провідних науковців, як нашого університету, так й інших вишів, засідання круглих столів, інформативні виступи, підготовлені аспірантами і студентами ЗНУ, студентська наукова конференція.

Цей рік для філологічного факультету особливий, адже разом із нашим вишем він відзначає своє вісімдесятиріччя. Тож, як і минулого року, обравши для відкриття Тижня української мови формат наукової конференції, студенти трохи змінили її тематику. Вони вирішили віддати належне професорам нашого вишу. У доповідях йшлося як про тих науковців, що стояли у витоків факультету й навіть окремих галузей вітчизняної лінгвістики, так і про тих професорів, що продовжують працювати в стінах ЗНУ і сьогодні.
П’ятикурсниця Валерія Єремейчук розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях видатного вітчизняного мовознавця Степана Самійленка, який близько 15 років очолював кафедру української мови Запорізького державного педагогічного інституту. Її однокурсниця Олеся Кузьменко розглянула наукові здобутки професора Миколи Тараненка. Студентка третього курсу Оксана Подворко у своєму виступу звернулася до внеску Івана Олійника, вчителя багатьох нинішніх викладачів ЗНУ, у вітчизняну лексикографію.
Також майбутні філологи не забули і про тих, хто і зараз примножує наукові здобутки нашого університету. Третьокурсник Микита Наливкін розглянув особливості наукової школи професора Володимира Тихомирова, а у доповіді студентки п’ятого курсу Юлії Геращенко «Висоти зрілості» йшлося про найвидатніші події життєвого шляху завідувача кафедри теорії літератури і журналістики Віталія Шевченка.
До речі, йшлося під час конференції і про тих науковців, хто був у почесній президії заходу, – завідувача кафедри загального та слов’янського мовознавства професора Віктора Чабаненка, професора кафедри російської філології Валентина Іваненка й професора кафедри української мови Петра Білоусенка. Про їх наукові розробки та визначні особисті якості йшлося у розповідях п’ятикурсника Віталія Терновця, його однокурсниці Аліни Макаренко й студентки третього курсу Ольги Федько (відповідно).
Почесні гості заходу подякували у відповідь його організаторам – викладачам кафедри української мови. Також вони нагадали присутнім, що завдячують своїй науковій кар’єрі своїм викладачам, про яких теж згадувалося під час заходу.

Таміла Тарасенко