Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ налагоджує співпрацю зі шведським університетом

ЗНУ налагоджує співпрацю зі шведським університетом

11.11.2010 16:45

До Запорізького національного університету завітали представники шведської делегації з університету міста Шьовде, керівники факультету підготовки вихователів дошкільних навчальних закладів Єва Далгрен та Маріана Лорд з метою налагодження співпраці між нашими вишами.

Під час зустрічі делегації з проректором ЗНУ з наукової роботи Сергієм Бостаном та начальником міжнародного відділу Оленою Тупахіною були обговорені переваги та недоліки різних систем освіти, форми, зміст навчальних програм, систему практики, процеси налагодження взаємодії між студентами та викладачами, перелік спеціальностей, за якими в ЗНУ готують фахівців.
Гості мали можливість відвідати відкриті заняття на факультетах іноземної філології, журналістики, соціальної педагогіки та психології, познайомитись із роботою Україно-швейцарського центру «Англійська для малюків», познайомитися з перебігом навчального процесу у виші у зв’язку із впровадженням Болонської системи та інтеграцією до Європейського освітнього простору.
За словами проректора з наукової роботи Сергія Бостана, для ЗНУ пріоритетним є співробітництво зі скандинавськими країнами у науковій та освітній сферах. Крім того, цікавим є скандинавський досвід державного устрою та історичні традиції країни. У свою чергу представники шведської делегації розповіли про шведську систему освіти та підготовки педагогічних кадрів, державні стандарти підготовки фахівців, процес методичного забезпечення і формування навчальних програм. Так, форми навчання, методи роботи не затверджуються керівництвом, а перелік дисциплін за вибором студента та обов’язкових курсів може відрізнятись і не є однаковим для всіх вишів Швеції.

Олена Переверзєва