Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Центр бізнес-освіти влаштував екскурсію до Скіфського стану для екскурсоводів

Центр бізнес-освіти влаштував екскурсію до Скіфського стану для екскурсоводів

24.11.2010 10:25

22 листопада відбулася виїзна екскурсія слухачів-екскурсоводів Центру бізнес-освіти Департаменту післядипломної освіти та додаткових освітніх послуг ЗНУ на о. Хортиця.

Для слухачів курсу «Гід-перекладач» цей захід став першим кроком у їхній професійній самореалізації. До екскурсії із задоволенням приєдналися і випускники попередньої групи краєзнавців, які вже плідно працюють у сфері туристичної діяльності.
Маршрут їхньої поїздки по Запоріжжю супроводжувався розповіддю провідного екскурсовода нашого міста Валентини Вінніченко, яка поділилася з присутніми цікавими історичними фактами про Олександрівськ і про спорудження відомого Дніпрогесу.
На Хортиці вони відвідали одне з найцікавіших місць - Скіфський стан. Оскільки для слухачів курсів ця поїздка була практичним заняттям, вони змогли спробувати себе у ролі практика-екскурсовода. Так, Олена Пачковська розповіла, що колись на Хортиці було 129 курганів, найстаріші з яких були споруджені у ІІІ – ІІ тисячолітті до н.е. П'ята курганна група, відроджена на сьогодні, й отримала назву «Скіфський стан». Вона знаходиться в найвищій точці острова: висота над рівнем Дніпра тут складає аж 59 метрів. Саме в цьому місці наші пращури молилися богам, ховали своїх поважних родичів. Не зважаючи на сутінки, майбутні екскурсоводи, озброївшись ліхтариками, змогли розглянути половецькі статуї, встановлені на вершинах курганів. З краю Скіфського стану знаходиться Лапідарій - музей мегалітів. Окрім скіфських баб, старих жорен і корит, тут є ще й цікаві козачі хрести ХVI- ХVII століть.
По дорозі додому, коли екскурсанти виїздили на проспект рідного міста, у ролі екскурсовода також спробували себе і слухачі Сергій Дударенко, що розповів про запорозькy "Чайкy" і "Бригантину", й Олексій Казанцев із розповіддю про Запорозьку Січ.
Отже, екскурсія пройшла успішно! Усі її учасники отримали масу задоволення і нових вражень. Відвідавши Скіфський стан, не можна забути це вражаюче відчуття спокою та гармонії. Колектив Центру бізнес-освіти переконаний, що наших слухачів чекає ще не одна цікава екскурсія, яка подарує захоплюючі враження і спогади.

Спеціаліст Центру бізнес-освіти
Юлія Подлєсна