Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся гала-концерт Єсенінського фестивалю

У ЗНУ відбувся гала-концерт Єсенінського фестивалю

24.11.2010 15:20

21 жовтня в Запорізькому національному університеті відбулося відкриття Єсенінського фестивалю, присвяченого 115-й річниці від дня народження відомого російського поета. Розпочали тоді святкування зі студентського конкурсу на найкращого читця творів поета. Також, співробітниками наукової бібліотеки ЗНУ були проведені книжкові виставки видань творів поета з університетських архівів. Завершився ж фестиваль 23 листопада гала-концертом у рамках святкування Тижня філологічного факультету.

Цього року «Єсенінські дні» проходили під егідою ректора ЗНУ Сергія Тимченка. У вітальному слові Сергій Михайлович розповів присутнім, яке місце у його житті займають твори відомого поета: «Сергій Єсенін залишається у пам’яті народу завжди молодим, життєрадісним, бадьорим, неповторним…таким, яким ми звикли його бачити на фотографіях. Особисто для мене, Єсенін – це частина культурного формування особистості, яка для населення Полтавщини (це - мала Батьківщина Сергія Михайловича) полягає у трьох складових: в українській народній пісні, піснях Платона Майбороди та поезіях Сергія Єсеніна. Це незвичне поєднання пояснюється тим, що твори Єсеніна відповідали душам і сподіванням народу». Сергій Тимченко був приємно вражений кількістю читців творів поета, які взяли участь у конкурсі. Він зазначив, що ректорат взяв фестиваль під свій патронат не випадково: планується зробити його традиційним. Порадував Сергій Михайлович присутніх і виконанням двох пісень на твори Єсеніна, а саме: «Письмо к матери» та «Мне осталась одна забава».
Студенти та викладачі під час концерту декламували вірші та уривки з поем, співали романси на слова Сергія Єсеніна. Одна із учасниць заходу - старший викладач кафедри акторської майстерності, лауреат премії Івана Паторжинського Любов Беркова-Житомирська виконала дві композиції «Черемуха» та «День рождения Сергея Есенина». Викладач кафедри акторської майстерності Микола Квітков виступив перед глядачами з композицією «Письмо к матери». Приємною несподіванкою стало те, що до святкування долучилися і викладачі з різних факультетів. Так, завідуючий кафедрою кримінального права та правосуддя Віктор Сабадаш заспівав «Отговорили роща золотая». Із творами Єсеніна виступили доцент кафедр української мови Тарас Шевченко та доцент кафедри російської філології Володимир Табарєв.
Студенти філологічного факультету й факультетів соціальної педагогіки та психології, соціології та управління, іноземної філології, фізичного виховання, Економіко-правничого коледжу також виконували твори Сергія Єсеніна.
Не залишила нікого байдужим хореографічна постановка «Урок у хореографічній школі», якою студенти донесли до присутніх образ Айседори Дункан, танцівниці та дружини Сергія Єсеніна.

Марія Соболевська