Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вчені ЗНУ взяли участь в обговоренні основоположних прав і свобод людини

Вчені ЗНУ взяли участь в обговоренні основоположних прав і свобод людини

26.11.2010 15:05

Цього року світова спільнота відзначає 60-річчя з дня підписання Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод. У роботі круглого столу, присвяченому цій ювілейній даті, взяли участь провідні науковці ЗНУ, представники облдержадміністрації, релігієзнавці, депутати обласної ради, представники ЗМІ.

Серед них кандидат юридичних наук, доцент ЗНУ Олександр Ганзенко із доповіддю "Місце та роль Європейської конвенції з прав людини у системі міжнародного та національного права", кандидат юридичних наук, старший викладач ЗНУ Михайло Віхляєв, який розкрив історичні та сучасні аспекти конвенції, заступник начальника відділу реєстрації нормативно-правових актів, легалізації об’єднань громадян, правової роботи та правової освіти Головного управління юстиції у Запорізькій області Антон Проценко, релігієзнавець, представник Української Асоціації релігійної свободи Олександр Клемешин та інші.
Учасники «круглого столу» обговорили особливості сучасної міжнародної системи захисту прав людини та визначили типові порушення Конвенції, що зумовлюють подання позовів до Європейського суду. Змістовними були виступи генерального директора Запорізької обласної державної телерадіокомпанії Володимира Кузенка щодо дотримання свободи слова та забезпечення незалежності ЗМІ у рамках реалізації законів Європейської Конвенції, депутата Запорізької обласної ради, керівника депутатської фракції Партії регіонів Ігора Грозовського щодо проблем і перспектив впровадження адміністративно-територіальної реформи в рамках Європейської хартії місцевого самоврядування.
У ході роботи «круглого столу» учасники заходу поділились думками щодо подальшого напрямку розвитку держави та висловили переконання, що дотримання прав і свобод людини є одним з основних чинників успішного розвитку незалежної України.
Катерина Гопенко