Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять жертв голодомору

У ЗНУ вшанували пам'ять жертв голодомору

26.11.2010 15:46

На передодні трагічної для України дати – 27 листопада - у ЗНУ спільними зусиллями благодійних організацій та економічного факультету влаштували презентацію документальної книги «Голодомор 32-33 рр. за матеріалами ГДА СБУ».

Захід відбувся за сприянням регіонального координатора міжнародної компанії «Не дамо згасити свічу пам’яті» Юлії Ярмаркіної, заввідділом охоронних досліджень пам’яток Юрія Щура, декана економічного факультету ЗНУ Алли Череп і Президента благодійного фонду «Оберіг» Ігоря Зубка. Під час відкритої виховної години студенти ЗНУ змогли ознайомитися із книжкою та переглянути фільм «Особливий погляд».
Презентуючи розкриті та розшифровані СБУ документи, гості поділилися власними думками з приводу трагедії нашого народу. Так, за словами Юрія Щура, «цінність представлених документів є очевидною. Проблема голодомору об’єднує всіх нас, вона підіймається в Україні задля збереження пам’яті загиблих у цій страшній війні з народом. Як наукова ця проблема постає для істориків, а як моральна – у серці кожного з нас».
Ігор Зубко зробив акцент на різниці між голодом та голодомором: «Ця різниця полягає у тому, що голодомор, як нам відомо, є штучно створеним, на відміну від голоду, який залежить від природних або інших явищ. На сьогодні дуже гострою є проблема правової оцінки й ілюстрації цієї проблеми».
Хвилюючим і емоційним став виступ Алли Череп, адже проблема голодомору близька її родині (дідусь Алли Василівни розповідав їй про ті страшні часи): «Коли я тримаю в руках цю книгу, мені стає моторошно. Для мене це питання є святим, адже змалку я знала про нього. Моїй матері дивом вдалося вижити… Завданням і обов’язком кожного є пам'ять про загиблих людей та їх велику кількість. Ми повинні зробити все, щоб ці жахливі події не змогли колись повторитися знову».
Наприкінці заходу присутні ушанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Ознайомитися із книгою «Голодомор» бажаючі зможуть і в обласній бібліотеці ім. Горького й в Науковій бібліотеці ЗНУ.

Марія Соболевська