Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП розробили модель успішної особистості ХХІ століття

На факультеті СПП розробили модель успішної особистості ХХІ століття

29.11.2010 16:37

Минулого тижня на факультеті соціальної педагогіки та педагогіки відбулося засідання круглого столу на тему «Особистісний успіх людини нового століття» під керівництвом кандидата психологічних наук доцента Юлії Паскевської.

Учасники заходу - декан факультету СПП Ольга Пономаренко, викладачі, аспіранти і студенти - розбили свою роботу на три тематичних блоки. Темою першого стало обговорення теми «Успіх та особистісна ефективность». Присутні розглянули складові, стимули та лозунги успіху, особистості з інтелектом успіху.
Під час проведення другого блоку мова йшла про «Досвід досягнення успіху». Предметом обговорення стали шляхи, стратегії й технології досягнення успіху.
Завершилося засідання презентацією дослідження «Мій особистісний успіх». Воно проводилося серед студентів (3-5 курсів) та викладачів факультету СПП. Загальна кількість респондентів склала 84 особи. Під час презентації висвітлили такі позиції, як розуміння поняття «успішна людина» студентами та викладачами, розвиток необхідних якостей для студентів та викладачів, пріоритет сфер реалізації успіху (особистісна, професійна, сімейна).
За результатами опитування, серед третьокурсників 70 % респондентів частково згодні із твердженням, що вони – успішні й 16% цілком згодні із тим, що вони успішні. Для четвертого курсу ці показники становлять – 58% і 26 % відповідно, а для п’ятого – 88 % і 6 %. Що цікаво, серед викладачів вважають себе успішними частково 60%, а успішними - 40% опитаних. Варто відзначити, що серед опитаних не виявилося тих, хто визнали б себе неуспішними.
Такі результати, на думку ініціаторів дослідження, свідчать про те, що більшість опитаних задоволена своїм соціальним статусом, стилем життя, матеріальним становищем, стосунками з близькими, рівнем досягнення цілей. Також із результатів опитування дослідники зробити висновок, що головну роль у життєдіяльності даних опитуваних відіграє задоволення працею, в якому виявляється емоційно-оцінювальне ставлення особистості до двох факторів: мотиваційного – зміст праці, визнання з боку оточуючих, досягнення в роботі можливості кваліфікаційного зростання; гігієнічного – умови праці, взаємини між робітниками і т.д.
Задоволення від праці є одним із головних факторів досягнення успіху у професійній сфері.
За результатами роботи круглого столу розроблено та розповсюджено інформаційно-психологічний буклет «Особистісний успіх людини нового століття». Також учасниками заходу розроблено Модель успішної особистості.