Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбулася презентація фільму «Дитина з Місяця»

На факультеті журналістики відбулася презентація фільму «Дитина з Місяця»

30.11.2010 16:49

На честь відкриття тижня факультету журналістики 29 листопада відбулася презентація соціального проекту «Дитина з Місяця» переможців Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду В. Пінчука та незалежного українського телевізійного продюсера Марини Шкуропат.

Цей проект був започаткований студентами десяти українських вищих навчальних закладів, у тому числі і Запорізького національного університету, на Молодіжному Форумі Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду В.Пінчука в травні 2010 року і передбачає презентацію в Україні італійського фільму-мелодрами «Дитина з Місяця». Реалізація проекту розпочалась із показу фільму 21 жовтня в Сєверодонецьку, триває 8 тижнів та охоплює Луганськ, Острог, Хмельницький, Ужгород, Сімферополь, Запоріжжя і Київ.
Ідейний натхненник цього проекту Марина Шкуропат запрошує кожного небайдужого приєднатись до проекту, звертаючись із проханням «не боятись виходити за межі свого світу, спілкуватись з людьми, які за нашими та суспільними уявленнями вважаються не такими, як ми».
У рамках цього проекту було проведено анкетування серед студентів, яке стосувалось проблем інвалідів в Україні, зокрема, доступності освіти для людей із обмеженими можливостями та наявності рівних умов для їхнього індивідуального розвитку. Результати анкетування будуть опубліковані у збірці і презентовані 3 грудня напередодні Дня інвалідів та всеукраїнської презентації фільму на одному з національних каналів.
Фільм «Дитина з Місяця» італійського режисера Джанфранко Альбано розповідає про реальну історію видатного фізика Фульвіо Фрізоне, що й дотепер проживає у Сицилії та працює в університеті, названому на його честь, а також про незламну волю його матері, яка присвятила своє життя синові та його адаптації до життя в суспільстві і досягненню ним успіху у житті. Хоча фільм оптимістичний, але сприймається він досить нелегко, піднімаючи безліч соціальних проблем, з якими стикаються люди з обмеженими можливостями. До речі, презентований фільм здобув нагороди престижних міжнародних телевізійних фестивалів «Юнеско-Амаде» у Монте-Карло, «Золота Магнолія» в Шанхаї, а також приз «Золота Олива» за кращий художній фільм у м. Бар, Чорногорія. Після його презентації відбулось жваве обговорення ідей проекту та основних соціальних проблем людей з обмеженими можливостями, в якому студенти взяли активну участь, висловлюючи власну життєву позицію.
Катерина Гопенко