Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «ВІЛ\СНІД: погляд у майбутнє» з точки зору студентів

«ВІЛ\СНІД: погляд у майбутнє» з точки зору студентів

10.12.2010 12:25

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання круглого столу «ВІЛ\СНІД: погляд у майбутнє». Організатором виступило Наукове товариство студентів й аспірантів нашого вишу.

Цей захід уже став традиційним для ЗНУ. До особливостей цьогорічного засідання можна віднести те, що організатори, зокрема, представники НТСА факультету соціальної педагогіки та психології, зробили акцент на виступах почесних гостей - представників обласних громадських та благодійних організацій.
У засіданні круглого столу взяли участь провідний спеціаліст обласної організації Товариства Червоного Хреста Оксана Бекетова, заступник начальника відділу з методичної роботи Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Лук’яненко, а також – президент Благодійного фонду «Сподівання» Наталя Доценко. Крім того, виступили і представниця організації Товариства Червоного Хреста Жовтневого району Марина Арабаджин й Олександр Вітвицький – провідний спеціаліст відділу соціальної роботи всеукраїнської мережі «Людей, що живуть із ВІЛ». До речі, дехто з них уже не перший раз завітав до нашого вишу на заходи, присвячені профілактиці ВІЛ\СНІДу.
Від викладачів університету виступила завідувач кафедри проблем керування і соціальної педагогіки факультету соціальної педагогіки та психології Наталія Заверико. Вона нагадала присутнім про історію виникнення цієї хвороби, яку ідентифікували лише у 1982 році. На сьогодні хвороба вважається пандемією, й ООН докладає багато зусиль, аби підтримати хворих та, завдяки профілактичним заходам, уповільнити розповсюдження СПІДу у світі.
Гості заходу поінформували студентів про основні напрями діяльності соціальних організацій, спрямовані на вирішення вказаної проблеми. У тому числі, йшлося про соціальний та медичний супровід проблемних сімей та ВІЛ-позитивних людей, що вживають ін’єкційні наркотики; проведення заходів, спрямованих на соціальну адаптацію та працевлаштування людей, хворих на СНІД, ретро-вірусну терапію для ВІЛ-позитивних вагітних жінок тощо.
Усі представники громадських та благодійних організацій підкресли значну роль волонтерів у їх діяльності. Студенти, серед яких були і майбутні соціальні педагоги і психологи, отримали пропозицію приєднатися до волонтерського руху, спробувати допомогти тим, хто потребує підтримки небайдужих людей.
Виступили перед аудиторією і студенти ЗНУ. П’ятикурсниця біологічного факультету Ганна Бушуєва розповіла про імунологічні аспекти ВІЛ\СНІДу, а першокурсниця юрфаку Тетяна Салій зупинилася на праві ВІЛ-інфікованих на недискримінацію у сфері праці. При цьому доповідачка відзначила, що нормативна база України з цього питання є досить прогресивною, однак її не завжди застосовують на практиці.
Студентка факультету соціології та управління Вероніка Лаврік презентувала присутнім результати соцопитування «ВІЛ\СНІД очима студентів», проведеного представниками ФСУ серед студентів нашого університету. Виявилося, що попри доступність інформації про високий рівень захворюваності в Україні на ВІЛ-СНІД, третина опитаних переконана, що саме для них загроза зараження не існує. А з позитивних моментів результатів опитування можна відзначити те, що лише в 10% ставлення до людини, яка б виявилася хворою на СНІД, змінилося б у гірший бік. Це свідчить, зокрема, про те, що в нашому суспільстві поступово формується толерантне ставлення до таких хворих.
Наприкінці заходу усіх доповідачів та гостей засідання відзначили Подяками ректора ЗНУ.

Таміла Тарасенко