Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ дослідили сучасні тенденції розвитку менеджменту на регіональному рівні

У ЗНУ дослідили сучасні тенденції розвитку менеджменту на регіональному рівні

10.12.2010 12:27

9 грудня у Запорізькому національному університеті відбулася Міжрегіональна наукова конференція «Сучасні тенденції розвитку менеджменту». На чотири її секції заявлено 111 доповідей, присвячених різноманітним аспектам менеджменту на регіональному та всеукраїнському рівнях.

Як зазначила під час пленарного засідання декан факультету менеджменту Ірина Шавкун, у них справдилася новорічна прикмета: 2010 рік розпочався для менеджерів ЗНУ студентською конференцією. А на цьому, заключному науковому зібранні, теж переважали молоді науковці. Ірина Григорівна повідомила, що це – третій масштабний науковий захід за рік. І те, що кількість доповідей неухильно зростає (на першій, лютневій, конференції було заявлено близько 60-ти доповідачів), свідчить про великий потенціал факультету менеджменту.
З цією думкою цілком згоден проректор з наукової роботи Сергій Бостан. Він відзначив, що керівництво ЗНУ разом із представниками факультету прагнутимуть надалі розширити межі конференції, перетворивши її в майбутньому на всеукраїнську. Також Сергій Костянтинович висловив сподівання, що надалі молодих науковців більше цікавитимуть прикладні аспекти науки. Тобто, вони із дослідження загальнодержавних і регіональних питань перейдуть до вирішення проблем рідного вишу.
На пленарному засіданні виступили завідувач кафедри теорії та практики менеджменту ЗНУ професор Станіслав Григор’єв і завідувач кафедри прикладної фізики ЗНУ професор Валерій Міщенко, а також начальник обласного центру міжнародного співробітництва та інвестицій Запорізької торгово-промислової палати Володимир Голомб. Під час засідання розглянули сучасний стан металургійної галузі Запорізького регіону й України в цілому та перспективи її подальшого розвитку. Також у центрі уваги присутніх опинилася можливість співробітництва у галузі енергоефективності й енергозбереження в Україні.
Доповідач – представник Запорізької ТПП Володимир Голомб - зокрема, відзначив, що на сьогодні Україна лише 2% від своїх потреб в електроенергії забезпечує з відновлювальних джерел. В той час, як ЄС у листопаді цього року ухвалила нову стратегію енергетичного розвитку, зробивши ставку саме на відновлювальних джерелах електроенергії. Завдяки змінам у вітчизняному законодавстві, відтепер можливо говорити про застосування енергозберігаючих технологій у Запорізькому регіоні, якому сприяють на законодавчо-економічному рівні. Зокрема, у планах торгово-промислової роботи – будівництво вітряних електростанцій й реконструкція заводу напівпровідників, а також використання вторинного тепла під час виробництва. Саме про це йшлося на форумі з енергоефективності, що відбувся минулого місяця на базі Запорізької торгово-промислової палати.
Під час роботи секцій йшлося про сучасний стан системи управління на вітчизняних підприємствах, розвиток логістики на сучасному етапі, сучасні тенденції розвитку менеджменту зовнішньоекономічної діяльності й про ділові комунікації в менеджменті. Учасники заходу змогли ознайомитися із тематичною виставкою, підготовленою колективом наукової бібліотеки ЗНУ. Експозиція включала навчальні посібники, періодичні видання та каталоги електронних видань, присвячених різних питанням із менеджменту. Окремий розділ виставки присвячений роботам викладачів нашого університету.

Таміла Тарасенко