Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Андрій Курков та Марія Матіос зустрілися зі студентами ЗНУ

Андрій Курков та Марія Матіос зустрілися зі студентами ЗНУ

22.12.2010 13:48

Студенти факультетів соціології та управління, журналістики та філологічного факультету Запорізького національного університету зустрілися із відомими українськими письменниками Андрієм Курковим і Марією Матіос.

Представляючи гостей присутнім, ректор ЗНУ Сергій Тимченко нагадав, що Андрій Курков уже не вперше приїздить до нашого вишу. Письменник і раніше бував у нашому університеті в рамках книжкової виставки «Хортицькі джерела».
Не менш знаковим став нинішній приїзд до Запоріжжя для Марії Матіос. Як зазначила письменниця, вона не була в нашому місті вже 10 років і з радістю приїхала сюди зараз. Її шкільна вчителька української мови народилася саме у Запоріжжі. Сама ж пані Марія вирішила відвідати малі батьківщини усіх шкільних вчителів, вважаючи це своїм обов’язком перед людьми, які сформували їх як особистість. Про це, до речі, йдеться і в її новій книзі – «Вирвані сторінки з автобіографії». Як зазначила авторка відомих романів «Солодка Даруся» й «Нація», перекладених багатьма мовами, їй цікаво «препарувати минуле», наприклад історію свого роду вона знає до 1790 року. Однак, на її переконання, головне в людині, її суть, залишається незмінною попри усі історичні зміни. Своє завдання вона вбачає в тому, щоб читачі змогли відчути її слова, а потім – замислитися над ними.
Андрій Курков задекларував свою позицію щодо місії письменника ще на початку зустрічі: «Ми не прийшли вас вчити жити, тому що література не просто вчить, вона розважає читачів, провокує їх думки». Присутні із задоволенням вислухали дещо іронічну біографію пана Андрія. Зокрема, він зазначив, що пишається званням «Найкращого москаля в українській літературі», присвоєного йому 5 років тому в київському літературному кафе «Купідон». Також він розповів про те, що 18 років розсилав у видавництва анотації, надіслав близько 1000 рукописів, отримавши 600 відмов. Зараз він – автор 17 романів, перекладених багатьма мовами, і 20 сценаріїв.
Письменники відповіли на різноманітні запитання студентів. Зокрема, про те, чим запам’ятався їм 2010 рік. Для Андрія Куркова знаковим став виступ в Єрусалимі, де він виступав вперше, хоч і має вже 4 перекладені на ідиш книги. Марія Матіос серед значних подій назвала презентацію на Форумі видавців у Львові благодійного проекту «Від серця до серця: із Заходу на Схід». У результаті - під однією обкладинкою вийшов текст «Солодкої Дарусі» українською мовою та її російськомовний переклад.
Викладачі філологічного факультету і факультету журналістики висловили щиру подяку письменникам і поділилися своїми враженнями від їх творів. Зустріч завершилася автограф-сесією.

Таміла Тарасенко