Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти біологічного факультету дослідили біоритми життя

Студенти біологічного факультету дослідили біоритми життя

24.12.2010 14:07 Все Факультети Біологічний

Наукове товариство студентів та аспірантів біологічного факультету організувало чергове засідання круглого столу, присвячене розвінчанню міфів екології. Тема обговорення: «Ритми нашого життя: проблеми та питання» - неабияк зацікавила студентів і викладачів.

Вітаючи учасників заходу, декан біологічного факультету професор Людмила Омельянчик нагадала, що минуле засідання тематичного круглого столу про міфи екології студенти присвятили розмови про ГМО та їх можливий вплив на життєдіяльність людини. Головним критерієм вибору теми для чергового засідання та її розкриття, на думку Людмили Олександрівни, має бути, перш за все, її практичність та можливість застосування у повсякденному житті.
Цього разу перед студентами біологічного факультету виступили Яна Геневська із розповіддю про «Фізіологічне підґрунтя перевтомлення людини та його екологічне значення», Кристина Крупєй із доповіддю «Активність сонця як рушійний чинник формування хвороб та негативної поведінки людини». Ганна Верес обрала для дослідження «Функціональне значення сну», а Олександра Бойко розглянула «Біоритми та їх значення для функціонування організму людини». Важливим продовженням попередньої доповіді став виступ Марії Тищенко «Проблема пристосування людини до порушення біологічного часу».
Під час виступів пролунали і практичні поради як позбутися чи попередити перевтому, як запобігти руйнівного впливу сонячної активності тощо.
Активну участь в обговоренні виступів взяли не лише студенти, але й декан факультету Людмила Омельянчик і проректор з наукової роботи Сергій Бостан.
Неабияке зацікавлення викликав у присутніх виступ Наталії Дударєвої «Біоритми при навчанні закордоном». Справа в тому, що зараз Наталія за програмою подвійного диплому, що діє між нашим вишем та Університетом дю Мен (Франція), навчається у французькій магістратурі.
Наталія розповіла, що французьку опановувала спершу протягом двох років на спеціальних курсах, що діють на факультеті іноземної філології ЗНУ, а потім протягом двох літніх місяців щодня з 8.00 до 17.00 на мовних курсах французького університету. На відміну від вітчизняної освіти, французький виш надає студентам більшу можливість обирати свій ритм навчання. Так, готуючи магістерську роботу, Наталія мусила сама обрати собі тему й лабораторію, самостійно, без нагляду наукового керівника, визначати, які досліди потрібні при вивченні регенерації рослин. Лише на кінцевому етапі, перед захистом, керівник оцінює якість наукової роботи.
Серед студентів розповідь викликала пожвавлення, тим більше, що вона переконливо доводить – кожен із них має шанс продовжити навчання закордоном.
По закінченню заходу усіх учасників засідання круглого столу нагородили Подяками ректора ЗНУ.

Таміла Тарасенко