Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили шляхи популяризації професії соціальний педагог

У ЗНУ обговорили шляхи популяризації професії соціальний педагог

27.12.2010 10:32 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології

На факультеті соціальної педагогіки та психології 22 грудня відбувся круглий стіл «Популяризація професії соціальний педагог серед населення м. Запоріжжя». Науковці, студенти та фахівці соціальних структур досліджували питання обізнаності населення про професію, попиту на соціально-педагогічні послуги, якості послуг, що надаються жителям м. Запоріжжя, визначали шляхи популяризації професії соціальний педагог.

В обговоренні взяли участь декан факультету соціальної педагогіки та психології, кандидат педагогічних наук, доцент Пономаренко О.В., завідувач кафедри проблем керування та соціальної педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент Заверико Н.В., кандидат педагогічних наук, викладач кафедри проблем керування та соціальної педагогіки Лещенко О.Г., студенти 4, 5 курсів спеціальності «Соціальна педагогіка».
До обговорення питань круглого столу долучилися і гості: заступник начальника Служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації Сергєєва О.К., Голова ЗМГО «Центр громадсько-соціальних ініціатив» Васильєва В.В., керівники ЗОГО «Варіант» Новікова О.С. і Козаченко Ю.А., начальник відділу організації профорієнтаційної роботи Запорізького обласного центру зайнятості Житова О.Ф., координатор проекту медіаторів Черняк О.Ф..
Студентами п’ятого курсу, які виступили організаторами круглого столу, було досліджено, що соціально-педагогічні послуги надають спеціалісти, серед яких лише 10% складають соціальні педагоги, а це відображається на якості наданих послуг та ставленні до фахівців даної спеціальності. При цьому зростає попит серед населення на соціально-педагогічні послуги: на 44% підвищилась кількість отриманих жителями соціально-педагогічних послуг у 2010 році, порівняно з 2009 роком.
Валентина Вікторівна Васильєва зазначила: «Серед шляхів популяризації професії слід виділити активну волонтерську діяльність спеціалістів, заохочення до створення громадських організацій, проведення спільних тренінгів між спеціалістами соціальної сфери, професійне самовдосконалення».
На думку Наталії Віталіївни Заверико важливим є налагодження соціального партнерства між різними соціальними організаціями, владними структурами та бізнесом для досягнення єдиної мети (вирішення соціальних проблем), а для студентів-соціальних педагогів важливо брати активну участь у соціальному житті міста через реалізацію профорієнтаційної, волонтерської діяльності.

Факультет СПП